e-Monki.pl    

Archiwalne artykuły o Mońkach:

katalog firm powiatu monieckiego

Pożar domu i tragedia


12 marca 2023 r. ok. godz. 15:30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Mońkach wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku jednorodzinnego w miejscowości Sobieski, gmina Mońki.

W chwili przybycia pierwszych jednostek ochrony przeciwpożarowej na miejsce zdarzenia zastano rozwinięty pożar połowy budynku oraz poddasza jednorodzinnego budynku murowanego krytego dachówką cementową. Ratownicy otrzymali informację że w środku mogą znajdować się dwie starsze osoby.

Płomienie i bardzo wysoka temperatura nie pozwalały na podjęcie działań wewnątrz budynku. W początkowej fazie podano trzy prądy wody w natarciu do wnętrza przez okna na parterze i jeden na poddasze przez okienko w szczycie. Po przybyciu kolejnych jednostek podano kolejne dwa prądy wody w natarciu do wnętrza przez drzwi wejściowe. Strażacy po ugaszeniu pomieszczeń na parterze przeszukali je i odnaleźli dwa częściowo zwęglone ciała. Dalsze działania polegały na pracach rozbiórkowych i dogaszaniu pojedynczych zarzewi ognia.

Na miejscu zdarzenia współpracowano z Prokuraturą, Policją i Pogotowiem Energetycznym. W działaniach trwających ponad cztery i pół godziny udział wzięło 7 zastępów jednostek ochrony przeciwpożarowej – łącznie 38 ratowników.

Opracowanie: mł. bryg. Andrzej Płoński KP PSP Mońki
Zdjęcia: Archiwum KP PSP Mońki, Łukasz Rutkowski
źródło
Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2023 © Copyright by e-Monkipl
Wykorzystanie zdjęć i filmów publikowanych w portalu www.e-Monkipl wymaga zgody redakcji portalu!