e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Dzień Kobiet


Dzień Kobiet to święto obchodzone 8 marca jako wyraz szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet. W Szkole Podstawowej Nr 2 w Mońkach również pamiętano o tym święcie.

Święto to zostało ustanowione dla upamiętnienia strajku 15 tys. kobiet, pracownic fabryki tekstylnej, które 8 marca 1908 roku w Nowym Jorku domagały się praw wyborczych i polepszenia warunków pracy. W dniu 8 marca 1910 roku na zjeździe w Kopenhadze ustanowiono święto wszystkich kobiet.

W Szkole Podstawowej Nr 2 w Mońkach im. Jana Kochanowskiego również pamiętano o tym święcie, uroczysty apel z tej okazji przygotowała pani Marta Pisanko razem z klasą VI C. Uczniowie recytowali wiersze, których tematem była kobieta, jej delikatność, piękno, dobroć, ale również przewrotność.

Wszystkie kobiety pracujące w szkole z rąk dyrektora szkoły Dariusza Jaworowskiego otrzymały życzenia i róże.Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2022 © Copyright by e-Monkipl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monkipl wymaga zgody redakcji portalu!