e-Monki.pl    

28 maja (sobota) o godz. 15 zapraszamy na koncert życzeń "Mama, I love you" Czytaj
28 maja (sobota) o godz. 16 KEEZA A Klasa Grupa 1: LKS Promień Mońki II - Kora Korycin
29 maja (niedziela) o godz. 11 Burmistrz Moniek i MOK zapraszają na Dzień Dziecka i Piknik Rodzinny Czytaj
29 maja (niedziela) o godz. 15 mecz IV ligi piłki nożnej seniorów: LKS Promień Mońki - Sparta 1951 Szepietowo
1 czerwca (środa) Mediateka zaprasza na seanse filmowe na Dzień Dziecka Czytaj
Ogłoszenia duszpasterskie Parafii Św. Brata Alberta Chmielowskiego Czytaj
Szkoła Muzyczna I Stopnia w Mońkach ogłasza nabór na rok szkolny 2022/2023 do klas pierwszych ... Czytaj
Termin pobierania krwi w 2022 roku Czytaj

Użytkowników online: 7     Solenizanci: Augustyn, Jaromir, Wilhelm


Wydarzenia sportowe

sport Mońki sport Mońki sport Mońki sport Mońki sport Mońki sport Mońki sport Mońki sport Mońki sport Mońki sport Mońki sport Mońki sport Mońki sport Mońki

Wideo z odbywających się imprez i wydarzeń

 • Spotkanie - Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości   
 • Koncert życzeń - "Mama, I love You" cz.III   
 • Koncert życzeń - "Mama, I love You" cz.II   
 • Koncert życzeń - "Mama, I love You" cz.I   
 • Ogólnopolski Turniej Judo - Mońki Judo Cup 2022   
 • Pokaz gry Timura Slavov na unikatowym instrumencie   
 • Timur Slavov - prezentacja unikatowej gitary   
 • IV liga piłki nożnej: LKS Promień Mońki - Warmia Grajewo   
 • Przemarsz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną   
 • Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną   
 • Recital poetycko-muzyczny w wykonaniu Laury Łącz - cz.II   
 • Recital poetycko-muzyczny w wykonaniu Laury Łącz - cz.I   
 • Występ zespołu dziewczęcego - VOC MOK   
 • Patriotyczny koncert chóru Bell Canto   
 • Składnie kwiatów i zniczy przed monieckimi pomnikami   
 • Listy o rocznicy Konstytucji 3 Maja   
 • XXI Wiosenne Biegi Uliczne - różne grupy wiekowe   

Oferta PARP

Już 24 maja o godz. 13.00 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) i Starostwo Powiatowe w Mońkach organizują spotkanie dla przedsiębiorców z województwa podlaskiego, którzy są zainteresowani finansowaniem w ramach dostępnej i planowanej oferty PARP. To niepowtarzalna okazja, aby skorzystać z wiedzy ekspertów o tym, z jakiego wsparcia można skorzystać w najbliższym czasie.

W trakcie spotkania omówione zostaną nabory w ramach działań realizowanych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, finansowanych z Programów Inteligentny Rozwój, Polska Wschodnia i Wiedza Edukacja Rozwój. Przedsiębiorcy będą mieli okazję poznać dostępne jeszcze możliwości finansowania działalności startupowej, zdobywania nowych rynków zagranicznych, rozwoju kompetencji pracowników czy finansowania udziału w projektach międzynarodowych. Przedstawiona zostanie także nowa unijna perspektywa finansowa, dająca możliwość skorzystania z szerokiej oferty dla biznesu.

W nowych konkursach zaplanowano wsparcie MŚP w realizacji kompleksowych projektów o charakterze badawczo-rozwojowym lub wdrożeniowym, które w zależności od preferencji wnioskodawcy, będą mogły zostać uzupełnione o dodatkowe moduły z zakresu: zakupu infrastruktury badawczo-rozwojowej, cyfryzacji, gospodarki obiegu zamkniętego, czy zdobywania nowych rynków. Kontynuowane będzie wsparcie dla pomysłodawców planujących start w biznesie, a nowością będzie oferta dla indywidualnych innowatorów. Środki z funduszy europejskich skierowane będą także na wprowadzanie rozwiązań cyfrowych w firmach, wykorzystanie procesów wzorniczych czy uwzględnianie aspektów środowiskowych.

Dodatkowo, podczas spotkania, specjaliści podzielą się wiedzą, doświadczeniem oraz możliwościami ubiegania się o dofinansowanie w ramach platformy startowej Hub of Talents 2, dedykowanej startupom.

- Proponujemy przedsiębiorcom wsparcie z Funduszy Europejskich, po to aby dzięki zwiększeniu innowacyjności mogli rozwijać swoje biznesy. Organizujemy spotkania dla przedsiębiorców i samorządowców aby łatwo znaleźli dofinansowanie do inwestycji i realizacji swoich pomysłów. Pokazujemy też, gdzie szukać wsparcia ekspertów, którzy podzielą się wiedzą, doświadczeniem oraz możliwościami ubiegania się o dofinansowanie - mówi Jacek Żalek, wiceminister funduszy i polityki regionalnej, pełnomocnik rządu ds. innowacyjności w projektach europejskich.

Jak sobie radzą firmy z podlaskiego?

W województwie podlaskim po fundusze unijne sięgnęły już 483 firmy z Programu Polska Wschodnia (POPW), na kwotę dofinansowania blisko 2 mld zł. Z kolei 134 przedsiębiorców otrzymało dofinansowanie w ramach Programu Inteligentny Rozwój (POIR) o wartości ponad 386 mln zł.

- Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości realizuje szereg projektów finansowanych ze środków budżetu państwa oraz funduszy unijnych i norweskich. W samym województwie podlaskim, w ramach Programów Polska Wschodnia i Inteligentny Rozwój, podpisaliśmy już 617 umów o wartości dofinansowania blisko 2,4 mld zł. W nowej perspektywie 2021-2027 Agencja przygotowała założenia do Programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej na kwotę 1,5 mld euro, a we wszystkich programach PARP prawie 5,5 miliarda euro - podsumowuje Dariusz Budrowski, Prezes PARP.


– Planowane wydarzenie, dedykowane dla przedsiębiorców z województwa podlaskiego, ma na celu zaprezentować nową perspektywę finansową UE realizowaną przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, a więc instrumenty pomocy finansowej i możliwości rozwoju firm z naszego terenu. Jestem głęboko przekonany, iż bezpośredni kontakt przedsiębiorców z ekspertami PARP przyczyni się do nawiązania ścisłej współpracy i umożliwi realizację kolejnych zaplanowanych projektów biznesowych, a tym samym rozwój przedsiębiorczości na terenie powiatu monieckiego – komentuje Błażej Buńkowski, Starosta Moniek.

Spotkanie odbędzie się w budynku Mediateki (ul. Słowackiego 4), w sali kinowej, 24 maja o godz. 13.00 w Mońkach w formie stacjonarnej. Na miejscu będzie można skorzystać z indywidualnej konsultacji z ekspertem.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a liczba miejsc ograniczona. Osoby zainteresowane są proszone o rejestrację poprzez formularz zamieszczony na stronie PARP.


logo
2003-2022 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!