


Wydarzenia sportowe

- Zakończenie sezonu tenisa stołowego
Zawodnicy Promienia w I lidze BIałostockiej

- Podsumowanie rundy jesiennej Juniorów
Odnieśli 6 zwycięstw i 4 razy schodzili pokonani

- Gry kontrolne LKS Promień Mońki
Czeka nas siedem spotkań

- Za nami runda jesienna IV ligi
Piłkarze Promienia na 3 pozycji w tabeli

- IV liga piłki nożnej
LKS Promień Mońki - Orzeł Kolno (4:1)

- Jagiellonia Judo Club Białystok Cup 2020
7 medali przywieźli judocy z sekcji w Mońkach

- Finał Grupy Południowej
I miejsce SP 2 w Lidze Lekkoatletycznej

- Raport z rozgrywek juniorów
Podsumowanie rundy jesiennej 2020/2021

- Puchar Polski w piłce nożnej
MKS Mielnik - LKS Promień Mońki

- V Memoriał Ireneusza Kapusty
Mistrzostwa w Czwórkach Mieszanych

- Grand Prix w Brydżu Sportowym
W turnieju wzięło udział 15 pary
Wideo z odbywających się imprez i wydarzeń
- "Kupuj Polskie" - Michał Mikucki i Paweł Prokopowicz
- IV liga piłki nożnej: LKS Promień Mońki - Orzeł Kolno
- Listopadowy pierwszy śnieg w Mońkach
- Protest kobiet przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego
- Samochodowy Protest Kobiet ulica Moniek
- Koncert Papieski - piosenka dla św. Jana Pawła II
- Koncert Papieski - Szkoła Muzyczna w Mońkach
- Dni Papieskie - koncert chóru Ad Matrem Suam
- Dni Papieskie - ks. Wojciech Wojtach
- XII Biegi Papieskie - bieg ku pamięci ks. Henryka Mirona
- XII Biegi Papieskie - bieg klasy III i młodszych
- Protest rolników 2020 Konfederacja - powiat moniecki
- Kiermasz występ Izabeli i Tomasza Kłubowicz
- Kiermasz dla Nikosia Wasilewskiego - Łukasz Rybałt
- Kiermasz dla Nikosia Wasilewskiego - Monkey Luuz
- Kiermasz dla Nikosia Wasilewskiego - Podlasiaczki
- Kiermasz dla Nikosia Wasilewskiego - Beata Nietupska
- Bogdan Bieliński o wystawie "Bitwa Warszawska"
Rozmaitości

Artykuł, który ukazał się 30 października 1964 roku w Gazecie Białostockiej.

Przed powiatową konferencją partyjną w Mońkach
Powiat>moniecki jest powiatem rolniczym. Około 85 procent ludności powiatu utrzymuje się z pracy na roli. Sprawy rolnictwa, sprawy związane z życiem społecznym i kulturalnym wsi są dlatego w centrum uwagi monieckiej organizacji partyjnej. Dlatego właśnie cieszy nas, że partia stale rozbudowuje swoje szeregi właśnie na wsi. W ciągu trzech lat dzielącej nas od ubiegłej konferencji partyjnej powstało w powiecie 28 nowych organizacji partyjnych. Utworzono je głównie na wsi lub w instytucjach współpracujących z rolnictwem (GS Krypno i Jaświły oraz placówka Centrali Nasiennej). Ogółem w ciągu trzech lat przyjęliśmy do partii 246 rolników i 86 robotników. Stanowi to ponad 65 proc. wszystkich przyjętych do partii w tym okresie.
Oczywiście ten rozwój organizacji partyjnych szedł w parze ze wzrostem ich aktywności w środowiskach. Można powiedzieć nawet, że był właśnie skutkiem tej aktywności. Organizacje, zajmujące się aktualnymi problemami gromad, przyciągały do siebie najlepsze jednostki, odczuwające potrzebę wspólnego działania w partii dla dobra ogółu. Powiązanie pracy naszych organizacji z życie środowisk jest charakterystyczne dla wielu naszych organizacji. Przodująca rola organizacji w życiu wsi jest widoczna na przykładzie wielu gromad.
Powiat nasz od wielu lat należy do przodujących w województwie w dziedzinie rozwijania czynów społecznych. Dzięki czynom dokonaliśmy w powiecie zupełnej zmiany stanu dróg, zalesiliśmy wiele nieużytków, zbudowaliśmy nowe wiejskie sklepy. Trzeba podkreślić, że w tym wielkim społecznym zrywie decydującą i inicjatorską role odegrały nasze partyjne organizacje. Zarówno w roku ubiegłym jak i bieżącym, do przodujących w podejmowaniu czynów społecznych należały takie wsie, jak: Kramkówka Duża i Mała, Bobrowka, Słomianka, Szpakowo, Boguszewo, Dzięciołowo, Nowa Wieś. W tych wsiach właśnie członkowie partii przodowali w realizacji społecznych czynów, byli ich inicjatorami. Wspomnę tu chociażby towarzyszy: Mieczysława Paszko, Maksymiliana Wilczko, Kazimierza Mocarskiego ze Słomianki, Waleriana Piekarskiego z Bobrówki, Edwarda Kuberskiego i Antoniego Januszewskiego z Kramkówki Małej, Jana Cilwiuka z Kramkówki Dużej, Antoniego Sadowskiego, Filomena Klepadło, Julina Kuklo, Jana Kobeszko, Leona Markiewicza z Nowej Wsi. Listę tych ofiarnych działaczy można by wydłużyć. Dzieki pracy społecznej mieszkańców wsi i miasteczek wybudowaliśmy 36 wiejskich sklepów, kilka świetlic wiejskich, zalesiliśmy ok. 1500 hektarów gruntów. Zadrzewiono wiele kilometrów dróg. Wiele pomocy okazało społeczeństwo w budowie szkół. Wartość społecznych zobowiązań podjętych tylko w tym roku wynosi 11 milionów złotych. W znacznym stopniu zostały one już zrealizowane.
Doświadczenia wypływające z wielkiego ruchu czynów społecznych partia nasza pragnie wykorzystać w realizacji swego planu rolnego. Chodzi tu o to, aby podobnie jak w wykonywaniu społecznych zadań zapewnić w realizacji planu rolnego partii udział całego społeczeństwa, aby zadania tego programu szeroko w społeczeństwie spopularyzować. Dlatego właśnie zarówno na konferencji powiatowej jak i w codziennej pracy organizacji partyjnych mocno akcentować chcemy zadania stojące przed rolnictwem, przed każdą wsią, przed każdą instytucją z rolnictwem współpracująca. Ta konkretna działalność umocni jeszcze bardziej autorytet partii w środowisku wiejskim, przyniesie takie temu środowisku korzyści gospodarcze i społeczne.
Mikołaj Jakoniuk I Sekretarz KP PZPR w Mońkach
Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!