e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Światełko Pokoju


Światło przekazywane jest w Polsce od 1991 roku przez harcerzy, którzy odbierają Betlejemskie Światło Pokoju od skautów słowackich na przejściu granicznym Łysa Polana w Tatrach. Następnie, po uroczystej mszy świętej , Światło trafia do wszystkich chorągwi, hufców i drużyn harcerskich, a za ich pośrednictwem do mieszkańców miast i wsi.

Wraz ze Światłem Betlejemskim jako harcerze niesiemy nadzieję na przyszłość bez sporów, wojen, pełną wzajemnego szacunku i przyjaźni, bez względu na dzielące świat i ludzi różnice. Tegoroczna akcja przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju przebiega pod hasłem „Nieśmy płomień braterstwa". Uroczyste przekazanie dla naszego hufca odbyło się podczas mszy świętej w niedzielę 21 grudnia w Radziłowie. Komendant hufca phm. Tomasz Dudziński przywiózł je z Warszawy.

W zeszłym roku hufcowe przekazanie miało miejsce w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Mońkach. Chcemy nieść swoim najbliższym miłość, pokój i nadzieję. Organizując uroczyste przyjęcie Światła przez miasto Mońki, które miało miejsce przy Straży Pożarnej chcemy pokazać, sens służby, braterstwa i pokoju.

ks. Maciej Słyż, pwd. (komendant Szczepu Drużyn Monieckich im. Władysława Raginisa)

Światełko Pokoju
Światełko Pokoju
Światełko Pokoju
Światełko Pokoju

   od początku

Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2022 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!