e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Harcerskie imperium


Początek wakacji harcerze ze szczepu drużyn 8DH "Białe Kruki" i 13 Monieckiej Drużyny Wędrowniczej "Modus Vivendi" spędzili w bazie harcerskiej "Orle Gniazdo" w Opartowie.

Część z nich zna już to magiczne miejsce z wielu ciekawych rajdów i przede wszystkim obozu letniego z ubiegłego roku, więc wracali do swego "drugiego domu" z nutką wzruszenia.

Tematem tegorocznego obozu było tworzenie państwa. Hasłem przewodnim był cytat Zamoyskiego "Takie będą rzeczpospolite, jakie ich młodzieży chowanie." Każdego niemal dnia Druhny i Druhowie z Moniek, Ełku i Prostek podzieleni w 10 zastępów (połączonych w po 2 w 5 państw), budowali swoje "imperia", tworzyli swoje własne konstytucje, a nawet organizowali wybory. Doskonaląc swoje umiejętności, siłę woli i czasem nerwów, wspaniale spędzali czas delektując się malowniczym pejzażem jeziora Rajgrodzkiego.

Wszystko odbywało się w duchu braterstwa i harcerskiego wychowania. Ale obóz harcerski to nie tylko "praca" zastępów, ale również masa zabawy, wspólnego śpiewu, wędrówek, wszak wiadomo, że harcerze nie potrafią się nudzić.

HAL (Harcerska Akcja Letnia) to również czas zawierania nowych znajomości i przyjaźni, które miejmy nadzieję przetrwają długie lata.

Agnieszka Grygo

Harcerze z Moniek

Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2022 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!