e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Klaster Energii Powiatu Monieckiego


W dniu 29 grudnia 2021 roku w Mońkach w MEDIATECE podpisane zostało przez Wójtów lub Burmistrzów Gmin: Goniądz, Jasionówka, Jaświły, Krypno i Mońki porozumienie w sprawie powołania do życia Klastra Energii Powiatu Monieckiego. Tym samym przedstawiciele wyżej wymienionych Gmin stali się Radą Założycielską powołanego Klastra a Liderem i tymczasowym Koordynatorem została Gmina Krypno.

Klastry, nie zależnie od ich charakteru i zakresu działalności, to skoncentrowane geograficznie grupy instytucji lub organizacji prywatnych lub publicznych oraz przedsiębiorstw pochodzących z tego samego lub pokrewnych sektorów, konkurujących bądź współpracujących ze sobą w celu optymalizacji kosztów lub usprawnienia swojego działania. Obecnie kwestie energetyczne, czyli ceny energii a nawet sama możliwość jej zakupu lub pozyskania, stają się kwestią pierwszoplanową w skali ogólnej. Dlatego też zdecydowaliśmy się powołać Klaster Energii Powiatu Monieckiego.

Naszym pierwszym zadaniem, jako samorządów, będzie stworzenie szczegółowego opracowania dotyczącego zużycia, produkcji i stanu systemów dystrybucji energii na terenie działania Klastra oraz potrzeb i możliwości budowy urządzeń do jej wytwarzania, magazynowania, przesyłu i rozliczania. Równolegle prowadzić będziemy rozmowy z przedsiębiorcami i firmami z różnych dziedzin działalności gospodarczej oraz rolnikami w sprawie ich potencjalnego przystępowania do klastra. Nie zamykamy również drogi dla gmin z Powiatu Monieckiego, które pozostały poza klastrem.

Zgodnie z decyzjami organów stanowiących Unii Europejskiej w przyszłej perspektywie finansowej UE, energetyka stanowić będzie absolutny priorytet, a środki finansowe kierowane na rozwój energetyki lokalnej w dużym stopniu będą kierowanie właśnie do Klastrów Energii! Dlatego też warto będzie być członkiem Klastra.

Za Radę Założycielską:
Lider Klastra: Marek Stankiewicz Wójt Gminy Krypno
Członkowie programowi porozumienia: Zbigniew Karwowski Burmistrz Moniek, Marek Jarosz Z-ca Wójta Gminy JaświłyFotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2022 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!