e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Po roku oficjalne otwarcie


14 sierpnia hucznie otwarto Mediatekę w Mońkach przy ulicy Juliusza Słowackiego. Na uroczystości nie zabrakło znamienitych gości, a wszystko to w ramach Dni Moniek.

Po godzinie 13 przybyli goście oficjalnie przecięli wstęgę, a proboszcz Parafii Marki Boskiej Częstochowskiej ks. Wojciech Wojtach poświęcił budynek. Oprócz burmistrza Moniek Zbigniewa Karwowskiego Mediatekę otwierali między innymi wiceminister edukacji Dariusz Piontkowski, wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski, wicemarszałek województwa podlaskiego Stanisław Derehajło, a także posłowie Jarosław Zieliński i Mieczysław Baszko.

Przemówieniom i zachwytom nad nowym obiektem nie było końca. A po nich na scenie mogliśmy zobaczyć i usłyszeć zespoły taneczne, wokalne i instrumentalne. Na koniec Dyrektor obiektu Wiesława Filipkowska zaprezentowała zdjęcia i slajdy z minionego roku działalności Mediateki.

Mediateka powstała w miejscu dawnego kina "Sputnik". Jest tam między innymi biblioteka, kino, scena, wypożyczalnia multimediów, stanowiska komputerowe z szybkim dostępem do internetu oraz dostęp do sieci wifi i strefa gier (z dostępem do konsol Xbox One oraz Nintendo Switch). Koszt budowy to 7,8 miliona złotych, z czego 2,7 mln złołtych dołożył Zarząd Województwa Podlaskiego.

Obejrzyj więcej zdjęć


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2021 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!