e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Koncert Papieski - Chór Ad Matrem Suam


W ramach obchodów Dnia Papieskiego w sobotni wieczór w kościele M.B. Częstochowskiej odbył się koncert chóru AD MATREM SUAM. Towarzyszyło mu trio smyczkowe w składzie:
skrzypce – Natalia Szymańska
altówka – Aleksandra Ostasz
wiolonczela – Natalia Falkowska Falkowska
reprezentujące instrumentalistów z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Białymstoku. Studentką tej uczelni jest również dyrygująca i aranżująca wszystkie utwory Urszula Grygo.

Chór działa od kilku miesięcy, a 10 października wystąpił w okrojonym, z przyczyn losowych, składzie:
soprany: Sylwia Czerech, Anna Cegłowska, Danuta Ciborowska, Barbara Derewońko, Beata Grygo, Anna Magnuszewska, Elżbieta Pracka, Małgorzata Strzeszewska i Iwona Wyrwas,
alty: Sylwia Batorek, Aneta Bigda, Klaudia Cegłowska, Maria Mioduszewska, Kamila Polińska, Aleksandra Pruszyńska, Edyta Pruszyńska i Bożena Zalewska,
basy: Andrzej Dudar, Piotr Januszewski i Roman Strzeszewski.
Gościnnie wystąpiła też, śpiewająca wcześniej w scholi, Paulina Bigda.

Pieśni dobrano tak, by wzmocnić przekaz wypływający z biskupiego zawołania Karola Wojtyły TOTUS TUUS, które jest hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego. Słowa Jana Pawła II mówiące o zawierzeniu Bogu przez Maryję starali się przybliżyć: Marek Grygo, Weronika Sut i Zuzanna Daniłowska.

Podczas koncertu panowała atmosfera modlitwy, przesycona wyczuwalną obecnością czuwającego nad nami świętego Papieża i czułym spojrzeniem troskliwej Matki. Nastrój jesiennego wieczoru połączony z akompaniamentem smyczkowym pozwolił uczestnikom koncertu zawierzyć ich troski Miłosiernemu Bogu przez Maryję.

Dziękujemy Krzysztofowi Strzeszewskiemu za relację na żywo i, choć nie odda ona tego, co mogliśmy poczuć "na żywo", zachęcamy do obejrzenia i wsłuchania się w przesłanie TOTU TUUS. Dziękujemy Ks. Proboszczowi Wojciechowi Wojtachowi za życzliwość i wspieranie naszych artystycznych zmagań oraz za błogosławieństwo.

Beata Grygo

Pełną relację można obejrzeć tutaj http://youtu.be/OAY4qjdIdJI

Obejrzyj więcej zdjęć


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2020 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!