e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Wielkie kolędowanie


12 stycznia w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Mońkach odbył się Wielki Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Chóru parafii św. Agnieszki z Goniądza oraz uczniów i absolwentów Szkół Muzycznych.

Koncert został podzielony na dwie części. W pierwszej części przed moniecką publicznością wystąpił zespół smyczkowy uczniów i absolwentów Szkół Muzycznych z Moniek i Goniądza pod kierunkiem Elżbiety Rembelińskiej, a na fortepianie towarzyszyła im Elżbieta Muszyńska.

W drugiej części kilkunastoosobowy chór z parafii św. Agnieszki w Goniądzu wyśpiewał kolędy polskie i obce, pastorałki i utwory bożonarodzeniowe. Chór występował pod dyrekcją Michała Rajewskiego.

Chór parafii św. Agnieszki w Goniądzu powstał w latach 60-tych XX wieku. Jego założycielem był Aleksander Mazur. Wieloletnim dyrygentem chóru był organista Józef Kozłowski, od września 2017 roku chór działa pod dyrekcją Michała Rajewskiego. W skład zespołu wchodzą śpiewacy amatorzy: młodzież gimnazjalna i licealna, studenci oraz osoby dorosłe.
Osiągnięcia:
- Brązowe Pasmo - II Międzynarodowy Konkurs Muzyki Chóralnej Cantu Gaudeamus w Białymstoku
- Brązowe Pasmo - III Międzynarodowy Festiwal Muzyki Adwentowej i Świątecznej MUNDUS CANTAT w Sopocie
- Brązowe Pasmo - XIII Ogólnopolski Konkurs Kolęd i Pastorałek w Chełmnie
- Srebrne Pasmo - X Wojciechowy Festiwal Pieśni Chóralnej w Starogardzie Gdańskim
- Srebrne Pasmo - V Międzynarodowy Konkurs Chóralny Muzyki Sakralnej w Goniądzu
- Nagroda za najlepsze wykonanie utworu o tematyce sakralnej w XIII Ogólnopolskim Otwartym Turnieju Chórów o Miecz Juranda w Jerutkach
- I miejsce - XX Międzynarodowy Festiwal Pieśni Sakralnej "Łapskie Te Deum"
- Srebrny i Brązowy Dyplom - III Międzynarodowy Konkurs Chóralny Cantu Gaudeamus w Białymstoku

Patronami koncertu byli: Starostwo Powiatowe w Mońkach, Lider Wentylacji DOSPEL, firma Green Fox - ekologiczna uprawa roślin, stowarzyszenie lokalnych firm Teraz Podlaskie.

Obejrzyj więcej zdjęć

Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2020 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!