e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Zajęcia profilaktyczne z bezpieczeństwa


Inauguracja "Dziecięcej Szkoły Bezpieczeństwa" odbyła się w Komendzie Powiatowej Policji w Mońkach. Do akcji włączyły się również Państwowa Powiatowa Straż Pożarna w Mońkach, Nadleśnictwo Knyszyn, Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, Biblioteka Publiczna oraz Powiatowa Pływalnia.

Projekt ma na celu edukację najmłodszych z zakresu bezpieczeństwa obejmującego różne obszary życia codziennego. 45 dzieci z dwóch szkół podstawowych w Mońkach pozna między innymi zasady bezpiecznych zachowań w domu, nad wodą. Dowiedzą się także, co zrobić gdy wybuchnie pożar albo zgubią się w lesie.

We wtorek w Komendzie Powiatowej Policji w Mońkach zainaugurowana została "Dziecięca Szkoła Bezpieczeństwa". W akcji „Dziecięca Szkoła Bezpieczeństwa” udział bierze 45 uczniów klas II i III ze Szkoły Podstawowej nr 1 i 2 w Mońkach.

Projekt trwa od 26 listopada do końca czerwca 2020 roku. W tym czasie uczniowie wezmą udział w 10 zajęciach profilaktycznych. Po zakończeniu każdej lekcji uczestnik otrzyma wpis do indeksu. Szkoła zostanie zakończona dyplomem "Dziecięcej Szkoły Bezpieczeństwa".

Projekt akcji został przygotowany przez profilaktyków z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku i jest realizowany jest przez Komedę Powiatową Policji w Mońkach wspólnie z Państwową Powiatową Strażą Pożarną w Mońkach, Nadleśnictwem Knyszyn, Zakładem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, Biblioteką Publiczną oraz Pływalnia Powiatową w Mońkach.

Inauguracja była też dobrą okazją do wręczenia nagrody najmłodszemu uczestnikowi konkursu pn. "Portret Podlaskiej Policji" – Janowi Skibickiemu, którego rozstrzygnięcie nastąpiło 22 listopada 2019 w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim.

Tekst i foto: KPP w Mońkach

Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2020 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!