e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Stulecie Niepodległej w SP1 im. JPII


"Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy...". W takim klimacie Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Mońkach świętowała 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Do tego dnia przygotowywaliśmy się z wielkim zapałem i radością. Dzień świętowania rozpoczęliśmy uroczystym odśpiewaniem "100 lat", przy pięknie wyglądającym torcie.

Następnie przeszliśmy uroczyście ulicami miasta w barwach biało-czerwonych. Śpiewaliśmy pieśni patriotyczne i pokazaliśmy, że rzeczywiście, gdy jest tyle gorących, rozśpiewanych i kochających serc Polskę , nasz kraj jest wolny, radosny i jest naszym prawdziwym domem.

Po uroczystym przemarszu, na hali sportowej odbyła się uroczysta akademia patriotyczna, przygotowana przez całą społeczność artystyczną naszej szkoły. Wszystkie zespoły, soliści, schola, chór, stworzyli w tym dniu jeden wielki zespół, by jak najuroczyściej świętować ten ważny dla naszej szkoły i dla całego kraju dzień.
O godz. 11:11 cała szkoła w postawie stojącej odśpiewała Hymn Narodowy: "Jeszcze Polska nie zginęła..."

Po uroczystej akademii wszyscy udali się do swoich sal lekcyjnych, gdzie odbył się uroczysty poczęstunek na słodko. A wszystko również w barwach narodowych: biało-czerwonych.
NIECH ŻYJE POLSKA – WOLNY KRAJ!

s. Monika

Obejrzyj więcej zdjęć


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2022 © Copyright by e-Monkipl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monkipl wymaga zgody redakcji portalu!