e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Profilaktyka HIV/AIDS


Działania z zakresu Profilaktyki HIV/AIDS w powiecie monieckim prowadzone są głównie przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Mońkach.

W tym zakresie realizowane są różnego rodzaju przedsięwzięcia: Kampanie kierowane do konkretnych grup odbiorców, akcje informacyjno - edukacyjne upamiętniające ważne daty i wydarzenia związane z HIV/AIDS kierowane do ogółu społeczeństwa.

Profilaktyka HIV/AIDS w naszym powiecie realizowana jest również poprzez edukację dzieci i młodzieży.
W związku z tym, iż profilaktyka HIV/AIDS jest tematyką trudną i wciąż kontrowersyjną wśród naszego społeczeństwa, wiedza na temat HIV czy AIDS przekazywana jest dzieciom i młodzieży w sposób przystępny i odpowiedni do ich wieku i możliwości intelektualnych.

Jedną z form przekazywania takiej wiedzy jest Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o HIV/AIDS, w tym roku skierowana do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Powiatowe eliminacje "Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS", których organizatorem była Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Mońkach odbyły się 30 października 2018r. o godzinie 10:00 w Monieckim Ośrodku Kultury.

Test składający się z 25 pytań rozwiązywało 10 osób, będących laureatami etapu szkolnego Liceum Ogólnokształcącego oraz Technikum Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Mońkach.

Komisja konkursowa wyłoniła 3 laureatki, które będą reprezentowały powiat moniecki 30 listopada 2018r. w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku na etapie Wojewódzkim Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS.
Laureatkami konkursu zostały uczennice Liceum Ogólnokształcącego w Mońkach.

Opiekunom młodzieży składamy serdeczne podziękowania i życzymy owocnej pracy z następnymi rocznikami w tej trudnej materii jaką jest profilaktyka HIV/AIDS.

Fundatorami nagród etapu powiatowego byli: Urząd Miejski w Mońkach, Starostwo Powiatowe w Mońkach, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku, Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Białymstoku, którym również składamy podziękowania.

Za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu powiatowego etapu olimpiady dziękujemy również Dyrekcji oraz Pracownikom Monieckiego Ośrodka Kultury, a także Dyrekcji Biblioteki Publicznej w Mońkach.

Opracowała: Agnieszka Wędołowska - Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w MońkachFotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2022 © Copyright by e-Monkipl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monkipl wymaga zgody redakcji portalu!