e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Mała rewitalizacja


Już widać efekty inwestycji określanej nazwą "Mała rewitalizacja".

Okolice dworca kolejowego przyciągają wzrok uporządkowanymi i zagospodarowanymi terenami. Estetycznie wbudowane ciągi chodników, nowe wiaty przystankowe, teren oświetlony i wyposażony w monitoring – wszystko z myślą o estetyce miasta i bezpieczeństwie przebywających na tym terenie zarówno podróżnych jak i wszystkich innych mieszkańców.

W miejsce wyciętych starych, chorych drzew i nieestetycznych zarośli zostanie zasadzonych 41 nowych drzew 628 sztuk krzewów oraz mnóstwo bylin. Szata roślinna jest zaprojektowana tak, aby cieszyła zielenią i paletą barw przez cały rok.

Rejon Alei Niepodległości to drugie miejsce objęte projektem. Efektem prac jest wielofunkcyjne centrum aktywności fizycznej w centrum miasta, wiele atrakcji wśród zieleni miejskiego skweru. Ogrodzone i wyposażone w monitoring, idealne miejsce zapewniające bezpieczny relaks i aktywny wypoczynek zarówno dzieciom jak i dorosłym. Siłownia na świeżym powietrzu dla dorosłych i bogato wyposażony plac zabaw dla dzieci zachęcają do spędzania wolnego czasu w sposób aktywny i w towarzystwie znajomych, sąsiadów, rówieśników.

Wartość projektu to 1 007 786,24 zł w tym dofinansowanie unijne – 795 361,93 zł

Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2019 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!