e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Rocznica sowieckiej napaści na Polskę


79 lat temu, 17 września 1939 r. miała miejsce agresja ZSRR na Polskę. Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich bez wypowiedzenia wojny zaatakował II Rzeczpospolitą. Polski rząd na czele z marszałkiem Edwardem Rydzem-Śmigłym zbiegł do Rumunii, gdzie został internowany. Tymczasem oddziały ZSRR maszerowały przez kraj, dopuszczając się licznych zbrodni wojennych, mordując jeńców i ludność cywilną. Sowieci deportowali mieszkańców podbijanych ziem na Sybir, odbywała się także systematyczna grabież majątku narodowego i dóbr prywatnych - w tym dzieł sztuki. Za Armią Czerwoną posuwały się specjalne oddziały NKWD, których zadaniem była m. in. eliminacja miejscowych elit.

Przedstawiciele lokalnego samorządu gminnego i powiatowego na czele z Burmistrzem Zbigniewem Karwowskim oraz Wicestarostą Robertem Sidorskim uczcili tę rocznicę przy pomniku Armii Krajowej. Punktualnie w południe rozbrzmiały syreny a zgromadzeni zapalili znicze.

nadesłane przez UM Mońki
Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2019 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!