e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Dzień Godności


8 maja odbyły się uroczyste obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną połączone z otwarciem nowej siedziby Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego. Nowa siedziba mieści się w Mońkach przy ul. Leśnej 3 w budynku Gimnazjum na parterze.

W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, rodzice, pracownicy i podopieczni OREW, dyrektorzy i kierownicy jednostek z terenu powiatu monieckiego oraz inni zaproszeni goście. Uroczystość rozpoczęto przecięciem wstęgi i wyświęceniem Ośrodka. Ksiądz Proboszcz parafii pw. M.B. Częstochowskiej i Św. Kazimierza Wojciech Wojtach odprawił Mszę Świętą. Oprawą muzyczną podczas Mszy Świętej zajęła się siostra Monika Siemionko.

Po mszy zebrani obejrzeli występy muzyczno-artystyczne w wykonaniu wychowanków i pracowników OREW, Podlasiaczków, uczniów ze Szkoły Podstawowej w Jaświłach, podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Mońkach, podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Mońkach oraz zespołu Biebrzanie z Dolistowa.

W czasie uroczystości wręczono nagrody laureatom konkursu plastycznego na plakat "Niepełnosprawni szczęśliwi wśród nas". Przypomniano też niektóre prawa ,jakie przysługują niepełnosprawnym.
Pani Elżbieta Teresa Tyborowska Dyrektor OREW wspólnie z rodzicami wręczyła podziękowania i specjalne serca tzw. "DAR SERCA" osobom i instytucjom, które w sposób szczególny przyczyniły się do funkcjonowania Ośrodka.

Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy jest specjalistyczną, wielofunkcyjną placówką prowadzoną przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Mońkach. Ośrodek przeznaczony jest dla wychowanków w wieku od 3 do 25 roku życia, którzy wymagają kompleksowej, wielodyscyplinarnej pomocy rehabilitacyjno-edukacyjnej świadczonej w odpowiednich warunkach i z opieką dostosowaną do stanu psychofizycznego i wieku. W Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym w Mońkach przebywa obecnie dziewięcioro wychowanków.

Anna Sienkiewicz, Katarzyna Borawska, Krystyna Bujno

Obejrzyj więcej zdjęć


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2019 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!