e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Promocja książki


12 listopada w świetlicy wiejskiej odbyło się spotkanie podsumowujące projekt "Kropiwnica wieś gminy Mońki", publikacji dotyczącej historii i teraźniejszości miejscowości Kropiwnica.

Pomysł wydania książki wyszedł z inicjatywy grupy mieszkańców wsi Kropiwnica, którzy skorzystali z realizowanego przez Moniecki Ośrodek Kultury projektu „Kreatywnie w MOKu”, dofinansowanego ze środków narodowego Centrum kultury w Programie Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2017.

Książka zawiera wiele ciekawych, nieznanych fotografii, które znakomicie ilustrują i dokumentują życie oraz ważne wydarzenia z historii Kropiwnicy. Na szczególną uwagę zasługują zamieszczone w wydawnictwie informacje o miejscowości, mało znanych lub zapomnianych. Jak opisał na wstępie autor „niniejsza praca jest próbą przedstawienia, w sposób wyrywkowy, historii wsi Kropiwnica. Całościowe i całkowite jej opracowanie jest niemożliwe ze względu na brak źródeł i odpowiednich opracowań historycznych”.

Książka zawiera aż sto stron, jej autorem jest Tadeusz Sktunik, który w swoim dorobku na takie publikacje jak: Szlakiem monieckich wsi, Wspomnienia Sybiraków z Moniek, Mońki 1965-2015, 50 lat Rodzinnych Ogrodów Działkowych w Mońkach, Rodzina Skutników i jej losy. Oprawę graficzną, zdjęcia i skład przygotował Mariusz Oszczapiński.

Obejrzyj więcej zdjęćFotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2018 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!