e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Wspólne ćwiczenia strażaków i policjantów


W Mońkach na skrzyżowaniu Alei Niepodległości i ulicy Aleja Wojska Polskiego doszło do zderzenia samochodu dostawczego przewożącego gaz z gimbusem szkolnym. Do wypadku dochodzi na skutek wymuszenia pierwszeństwa przez kierowcę samochodu dostawczego. Opiekun gimbusa informuje telefonicznie dyżurnego monieckiej Policji o wypadku. Ten "czarny" scenariusz to na szczęście założenia do ćwiczeń dowódczo - sztabowych, które zrealizowane zostały dzisiaj w Mońkach z udziałem wszystkich służb ratowniczych powiatu monieckiego.

W ćwiczeniach, które miały miejsce w czwartek około godziny 10:00 na terenie Moniek udział wzięło łącznie około 60 uczestników - w tym policjanci z KPP w Mońkach, strażacy z KPPSP w Mońkach, OSP w Knyszynie i Goniądzu, Pogotowie Ratunkowe z Moniek i Białegostoku. Scenariusz działań przewidywał sytuację związaną z katastrofą komunikacyjną. Choć wszystko odbyło się według z góry opracowanego scenariusza, to bezpośrednie uczestnictwo w takich działaniach daje służbom możliwość doskonalenia umiejętności w specyficznych i trudnych warunkach.

Pod czujnym okiem Komendanta Powiatowego Policji w Mońkach nadkom. Bartosza Lorenca, Zastępcy Komendanta Powiatowej Straży Pożarnej w Mońkach mł. bryg. mgr inż. Sławomira Szafrańskiego i Starosty Monieckiego Andrzeja Franciszka Daniszewskiego symulowane zdarzenie przebiegało zgodnie z wyznaczonym planem oraz bardzo dobrze odzwierciedlało rzeczywiste działania. Uczestniczące w nim służby doskonale ze sobą współpracowały i wykazały się pełnym zaangażowaniem, a przeprowadzone ćwiczenia potwierdziły ich gotowość do prowadzenia tego typu działań. Wnioski z dzisiejszych ćwiczeń posłużą do dalszego doskonalenia istniejących procedur i form podejmowanych działań, jak również współdziałania z innymi służbami i podmiotami.

źródło: www.monki.pl

foto: Rafał Supiński

   od początku

Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2018 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!