e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Dzień Strażaka


15 maja 2017r. w Mońkach odbyły się obchody Powiatowego Dnia Strażaka. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św., którą w kościele p.w.M.B.Częstochowskiej odprawił Ks. Dziekan Andrzej Ziółkowski. Następnie okolicznościowa defilada przemaszerowała na plac przed Komendę PSP w Mońkach. Uroczystość rozpoczęła się meldunkiem złożonym Wiceministrowi SWiA Jarosławowi Zielińskiemu przez kpt. Cezarego Grygo.

Po uroczystym wciągnięciu flagi na maszt, odegraniu hymnu państwowego i pieśni powitał przybyłych komendant powiatowy PSP w Mońkach mł. brygadier Krzysztof Stachurski. Wśród przybyłych gości znaleźli się: Wiceminister Jarosław Zieliński, Komendant główny PSP generał brygadier Leszek Suski, komendant wojewódzki PSP brygadier Jarosław Wendt oraz przedstawiciele samorządów powiatu, gmin i instytucji współpracujących ze strażą pożarną. W uroczystości udział wzięli strażacy i pracownicy monieckiej komendy PSP oraz druhny i druhowie OSP z terenu Powiatu Monieckiego.

Jednym z punktów uroczystości było wręczenie medali i awansów strażakom Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mońkach. W swoich wystąpieniach zaproszeni goście złożyli podziękowania za ofiarną służbę i życzenia szczęśliwych powrotów. Wszyscy zgodnie stwierdzili że obecnie straż pożarna jest służba od wielu zagrożeń życia i mienia - od pożarów po wszelkie zdarzenia. Podziękowania i życzenia złożyli: Wiceminister Jarosław Zieliński, Komendant Główny PSP, Komendant Wojewódzki PSP oraz Starosta Moniecki Andrzej Franciszek Daniszewski i ks. Dziekan Andrzej Ziółkowski, proboszcz parafii p.w. M.B. Częstochowskiej i Św. Kazimierza w Mońkach.

Więcej zdjęć na www.monki.pl
Tekst i fot.: Rafał Supiński


   od początku

Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2018 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!