e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Ławki pod chmurką - w ramach Akcji BUMERANG!


Uczniowie Gimnazjum z Moniek chcą zmienić swoje otoczenie i zadbać o komfort szkolnej społeczności, stwarzając miejsce odpoczynku.

Młodzież wspólnie zastanawiała się nad zmianami, które może wprowadzić w swoim środowisku. Podczas dyskusji ustaliła, że chciałaby, aby w szkole i przed nią pojawiły się ławki, na których będzie można wygodnie usiąść podczas przerwy, czy czekając na autobus szkolny.

Jak zamierza zrealizować swoje plany?

25 maja 2016 – Dzień Akcji BUMERANG – idea jest prosta: chętni uczniowie na kilka godzin zamienią szkolną ławkę na lekkie czynności różnego typu, np. skoszenie trawnika sąsiada, pomalowanie płotu, zrobienie zakupów i wiele innych na rzecz firm, instytucji, zakładów, szkół czy osób prywatnych, które mogą wesprzeć inicjatywę młodzieży. To dzień, w którym młodzież mówi o swoim pomyśle poprzez pracę wolontariacką i zachęca innych do wspólnego działania na jego rzecz.

Projekt Akcja BUMERANG realizuje Stowarzyszenie Międzynarodowej i Międzykulturowej Wymiany ANAWOJ w różnych miejscowościach na Podlasiu. Jest on wzorowany na saksońskiej akcji "genialsozial" organizowanej od ponad 10-ciu lat przez organizację partnerską Sächsische Jugendstiftung, niemiecka młodzież dofinansowuje działania globalne. Partnerami z regionu są: Zespół Szkół im. gen. Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej, Fundacja Laboratorium Badań i Działań Społecznych SocLab. Nadzór nad przebiegiem Akcji sprawuje Rada Projektowa powołana z przedstawicieli szkół, samorządów i młodzieży.

Osoby, które chcą wesprzeć inicjatywę młodzieży zapraszamy do zapoznania się z projektem: www.bumerang.anawoj.org i do kontaktu: bumerang.anawoj@gmail.com, tel. 512 529 290. Informacji z ramienia szkoły udzielają Teresa Turczyńska, ttess4@wp.pl, tel. 798 128 770 i Marianna Wojtkielewicz, tel. 85 716 22 37.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu Erasmus+


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2022 © Copyright by e-Monkipl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monkipl wymaga zgody redakcji portalu!