e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Proszą o wsparcie


Dobrze rozpoczęły sezon piłkarski zawodniczki Eko-Sport MOSiR Mońki, które jako beniaminek w inauguracyjnym meczu wygrały 3:2 ze Stalą Radomsko. Zawodniczki z Moniek pierwszego gola strzeliły już w 1 minucie po ładnym uderzeniu zamykającym akcję Karoliny Wojdałowicz. Druga bramka padła w podobnych okolicznościach a znakomitym uderzeniem z pierwszej piłki popisała się Paula Aleszkiewicz. Do przerwy miejscowe zawodniczki prowadziły 2:0 kontrolując przebieg spotkania.

Gdy po przerwie Marlena Kalisz po kapitalnym strzale w długi, górny róg bramki wyprowadziła zespół z Moniek na prowadzenie 3:0 wszyscy mogli pomyśleć, że już po meczu. Niestety nic mylnego. W przeciągu trzech minut zawodniczki z Radomska strzeliły dwie bramki po ewidentnych błędach obrony i bramkarki miejscowych i stało się bardzo nerwowo. Na szczęście przy dużej determinacji monieckich piłkarek wynik udało się utrzymać i trzy punkty zostały w Mońkach.

To, że nasza drużyna gra na poziomie II ligi, że wąskie grono ludzi związanych z drużyną i cała jej kadra zawodnicza ciężko pracowały na ten sukces to fakt nie do podważenia. Natomiast teraz żeby to wszystko utrzymać, żeby zapewnić drużynie stabilizację, a w najbliższej przyszłości przenieść na jeszcze wyższy poziom potrzebna jest pomoc wszystkich, którym zależy na rozwoju piłki nożnej i w ogóle sportu w Mońkach. Począwszy od kibiców, których wsparcie na meczach jest bezcenne, poprzez przychylność samorządu, oraz pomoc materialna lub finansowa wszystkich zainteresowanych, a w szczególności lokalnych przedsiębiorców. Są już pierwsze pozytywne sygnały, ale musimy wszyscy pamiętać, że budując zespół długofalowo stabilizacja organizacyjno – finansowa drużyny to najważniejsze zadanie w tak trudnej dyscyplinie jaką jest piłka nożna kobiet. O ośrodku piłkarskim kobiet w Mońkach mówią już praktycznie w całej Polsce, a ciekawostką niech będzie fakt, że pierwszy z gratulacjami po wygranym meczu pośpieszył trener Mistrza Polski Medyka Konin – Pan Roman Jaszczak.

MOSiR Eko-Sport: Kondrat - Grabowska (75 Werpachowska), Zienkiewicz, Choińska, Konończuk, Kopeć (80 Kuć), Karpowicz (58 Majewska), Aleszkiewicz (70 Buńkowska), Wojdałowicz, Kalisz, Pietrucka,

TABELA
1. KU AZS UW Warszawa 1 mecz 3 pkt 9:2
2. Pelikan Łowicz 1 mecz 3 pkt 8:1
3. Teresin 1 mecz 3 pkt 6:0
4. Eko-Sport MOSiR Mońki 1 mecz 3 pkt 3:2
5. KS Raszyn 0 mecz 0 pkt 0:0
6. Piastovia Piastów 0 mecz 0 pkt 0:0
7. UMKS Zgierz 0 mecz 0 pkt 0:0
8. Stal Radomsko 1 mecz 0 pkt 2:3
9. Wissa Szczuczyn 1 mecz 0 pkt 0:6
10. Jantar Ostrołęka 1 mecz 0 pkt 1:8
11. DAF Płońsk 1 mecz 0 pkt 2:9Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2022 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!