e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Biografia i trening


W dniu 03.06.2014 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Mońkach odbyło się spotkanie uczniów z monieckich szkół z 97-krotnym reprezentantem Polski, mistrzem Europy i MVP Mistrzostw świata Juniorów, komentatorem sportowym, autorem książek i artykułów o piłce siatkowej, pracownikiem Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Marcinem Prusem. W spotkaniu wzięli udział uczniowie i uczennice z monieckich szkół podstawowych, S. O. S. PG Mońki i S. O. S. ZSOiZ w Mońkach.

W spotkaniu wzięli również udział przedstawiciele władz samorządowych Gminy i Powiatu Monieckiego. Marcin Prus opowiadał o przebiegu swojej kariery, o tym w jaki sposób stał się siatkarzem. Namawiał również uczniów do zainteresowania się sportem. Uczniowie mieli również okazję do zadawania pytań siatkarzowi. Następnie przyszedł czas na autografy i pamiątkowe zdjęcia. Dyrektor SP 2 podziękował Panu Marcinowi za przeprowadzenie tej pogadanki i wręczył prezent - karykaturę, wykonaną przez Mariusza Oszczapińskiego. Taka sama karykatura z autografem mistrza zawiśnie na ścianie hali, gdzie wisi już karykatura Pawła Papke, który odwiedził nasza szkołę niedawno.

Kolejnym punktem spotkania był trening, który Marcin Prus przeprowadził z wybranymi uczniami z monieckich szkół. Uczniowie z uwagą śledzili i wykonywali ćwiczenia zaproponowane przez siatkarza.

Ostatnim punktem wizyty było spotkanie z władzami samorządowymi - Starostą Joanną Kulikowską i Wicestarostą Monieckim Robertem Sidorskim oraz Sekretarzem Gminy Mońki Marianem Jabłońskim, podczas którego Marcin Prus podziękował za przychylność władz w rozwój piłki siatkowej na terenie powiatu.

Dariusz Jaworowski - koordynator wojewódzki S. O. S.   od początku

Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2022 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!