e-Monki.pl    

Archiwalne artykuły o Mońkach:

katalog firm powiatu monieckiego

Mają talent


26 października w Monieckim Ośrodku Kultury odbyło się podsumowanie XI Przeglądu Amatorskiej Twórczości Plastycznej oraz rozstrzygnięcie konkursu literackiego na opowiadanie „Wakacyjna przygoda”.

Tegoroczne spotkanie można podzielić na cztery części. Jako pierwszy wystąpił Józef Grochowski. Opowiadał on o swojej twórczości, a przede wszystkim o powstaniu najnowszego tomiku wierszy "Legendy o diabłach".

Kolejnym punktem było podsumowanie konkursu literackiego na opowiadanie "Wakacyjna przygoda". Komisja zwróciła uwagę na dobry styl literacki, kompozycję prac nagrodzonych, bogate słownictwo oraz lekkość pisania. Na V konkurs nadesłano 11 prac i komisja w trzyosobowym składzie postanowiła przyznać dwie równorzędne nagrody: w kategorii I - Adamowi Cimoch ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mońkach, w kategorii II - Milenie Kuklo z Gimnazjum w Trzciannem.

Chwilę wytchnienia pomiędzy podsumowaniami uprzyjemnił występ Małgorzaty i Sylwestra Trojanowskich. Zagrali i wyśpiewali utwory muzyki poważnej - między innymi Chopina.

Następnie przyszedł czas na XI powiatowy Przegląd Amatorskiej Twórczości Plastycznej. Do konkursu nadesłano 210 prac osiemnastu twórców. Prace oceniano w dwóch kategoriach, i tak:
- w kategorii twórcy z przygotowaniem plastycznym w dziedzinie malarstwa i rysunku nagrodę I stopnia otrzymała Karolina Kisło z Moniek (za rysunki i ikony) oraz Dorota Czerepko z Knyszyna (za pejzaże). Nagrodę II stopnia otrzymała Grażyna Kordala (za prace malarskie i tkaninę artystyczną oraz Czesława Andrelczyk-Płońska (za zestaw prac malarskich) - obie z Moniek.
- w kategorii twórczości samorodnej w dziedzinie malarstwa, nagrodę I stopnia otrzymali Joanna Hinz z Moniek (za pejzaże zimowe) i Andrzej Zdunko z Goniądza (za zestaw prac malarskich), nagrodę II stopnia otrzymał Andrzej Stanisław Skubich z Goniądza (za kompozycje abstrakcyjne). Wyróżnienia otrzymały Anna Trykoszko i Wojciech Skutnik - oboje z Moniek.
W dziedzinie rzeźby nagrodę I stopnia otrzymała Danuta Dembowska z Mociesz i Bogdan Tuszyński z Dziękoń, nagrodę II stopnia przyznano Tadeuszowi Dąbrowskiemu z Trzciannego, zaś wyróżnienie otrzymał Józef Skubich z Kropiwnicy.
Za biżuterię (haft sutasz) nagrodę otrzymała Anna Rybicka z Moniek.

XI Powiatowy Przegląd Amatorskiej Twórczości Plastycznej jest formą popierania i rozwijania twórczości plastycznej amatorów, a jednocześnie konfrontacją postaw, osiągnięć twórczych ambicji tych wszystkich, których pasjonuje sztuka.

Obejrzyj więcej zdjęć


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2023 © Copyright by e-Monkipl
Wykorzystanie zdjęć i filmów publikowanych w portalu www.e-Monkipl wymaga zgody redakcji portalu!