Preloader Image
e-Monki
<<< wstecz

Spotkanie autorskie z Edytą Zarębską


25 października 2011 roku w czytelni Oddziału dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach odbyło się spotkanie autorskie z Edytą Zarębską - lubelską graficzką i pisarką, która zadebiutowała własnoręcznie ilustrowaną bajką napisaną wierszem pod tytułem "Opowieści babci Gruni".

W 2007 r. zdobyła wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie im. Astrid Lindgren organizowanym przez Fundację ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom. Autorce towarzyszył jej mąż - Robert Zarębski. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas II "C" ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mońkach oraz II "A" ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mońkach.

Podczas spotkania Edyta Zarębska wystąpiła w baśniowej kreacji. Na początku opowiedziała o swoich przygodach z dzieciństwa będących inspiracją dla jej twórczości literackiej, którą zaprezentowała czytając wiersze oraz fragmenty książek. Bardzo szybko nawiązała kontakt z młodymi czytelnikami, którzy chętnie włączali się do rozmowy z nią oraz odpowiadali na jej pytania. Poza tym spotkanie było okazją ku temu, by dzieci zobaczyły jak powstaje rysunek i wspólnie z Panem Robertem zaśpiewały piosenkę, do której słowa napisała Edyta Zarębska, zaś muzykę skomponował, jej mąż, Robert Zarębski.

W drugiej części spotkania Robert Zarębski, posiłkując się odpowiednimi rekwizytami, opowiedziała słuchaczom o tym jak powstaje książka. Szczególną uwagę zwróciła na różne zawody związane z tworzeniem i funkcjonowaniem książek. Na zakończenie spotkania chętne dzieci nabyły książki z dedykacją. Natomiast pozostali uczestnicy otrzymali kartkę kolorowankę z autografem autorki.

Rewelacyjne spotkanie z Edytą Zarębską i jej mężem przebiegało w miłej atmosferze zaciekawienia i radości.

Barbara Kuprel

<<< wstecz