Preloader Image
<<< wstecz

Bądź Panią swojego życia !


Od poniedziałku 17 października we wszystkich aptekach CEFARM Białystok S.A. i Centrum Farmaceutycznego Sp. z o.o. na terenie woj. podlaskiego i warmińsko-mazurskiego ruszyła IV akcja społeczna promująca bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne pt. „Bądź Panią swojego życia”, której organizatorem jest CEFARM Białystok S.A. i Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego. Akcja potrwa do 30 listopada br.

Celem akcji jest zachęcenie pacjentek do profilaktyki raka piersi i szyjki macicy - są to nowotwory, które najczęściej zabijają kobiety. Ale tylko te, które w porę nie zareagują – bo choroba wcześnie wykryta jest całkowicie uleczalna.

Dlatego od poniedziałku w każdej aptece CEFARM Białystok S.A. i aptekach Centrum Farmaceutycznego Panie w wieku od 25 do 69 lat mogą otrzymać od farmaceutów ZAPROSZENIE na bezpłatne badania profilaktyczne mammograficzne i cytologiczne (finansowane przez NFZ) i uzyskać informacje, gdzie takie badanie można przeprowadzić. W poprzednich latach rozdano ponad 60 tysięcy zaproszeń na badania.

Współorganizatorem akcji „Bądź Panią swojego życia” jest Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego. Partnerzy akcji: Telewizja Białystok TVP3, Radio Białystok, www.bialystokonline.pl., Gazeta Wyborcza,
NFZ Białystok, Wojewódzki Ośrodek Koordynujący Populacyjny program wczesnego wykrywania raka piersi, oraz lekarze z Białostockiego Centrum Onkologii.


<<< wstecz