Wydarzenia sportowe

sport Mońki Ogólnopolski Turniej Mini Piłki Siatkowej
W Sejnach uczennice z klasy 4a SP nr 2 zajęły drugie i trzecie miejsce.
sport Mońki Półfinał Wojewódzki w szachach
Czteroosobowe drużyny walczyły o miejsca premiowane udziałem w finałach wojewódzkich.
sport Mońki LKS Promień Mońki - Krypnianka Krypno   3:1
Promień nie był gościnny i pokonał przyjezdnych, którzy w pierwszej połowie sprawiali wiele problemów.
sport Mońki Jagiellonia Judo Club Białystok
Z XIX Międzynarodowego Turnieju w Łapach zawodnicy przywieźli 16 medali.
sport Mońki Rocznik 2011 w II lidze
Podsumowanie rundy jesiennej młodzików sezonu 2023-2024
sport Mońki Kolejne cenne doświadczenie boiskowe
Mecz kontrolny młodych piłkarzy Promienia w piłkarzami Warmii Grajewo.
sport Mońki Wyniki biegu głównego na dystansie 5 km
Podsumowanie XV Biegów Papieskich i IX Memoriału Ks. Henryka Mirona.
sport Mońki Licealia w Sztafetowych Biegach Przełajowych
Sztafeta 6 x 1500 m uczniów z ZSOiZ w Mońkach zajęła trzecie miejsce w województwie.
sport Mońki W zawodach wystartowało ponad stu uczniów
Szkolne zawody powiatowe w sztafetowych biegach przełajowych i piłce nożnej
sport Mońki Nowe trybuny na stadionie
Kibice już mogą oglądać spotkania piłkarskie oraz inne zmagania sportowe.
sport Mońki Mistrzostwa Młodzików w Sochaczewie
Udany debiut w tej kategorii wiekowej podopiecznych w międzywojewódzkich mistrzostwach.
sport Mońki Piotr Bondziul jest nowy trenerem seniorów
Od nowego sezonu piłkarskiego zespół Promienia poprowadzi jej były zawodnik.

Wideo z odbywających się imprez i wydarzeń

 • Promocja książki "U Pana Boga na dywaniku"   
 • Koncert VOC i miniVOC pn. "Z liściem na trzy czwarte"   
 • XXII Przegląd Amatorskiej Twórczości Plastycznej   
 • XI Przegląd Piosenki i Pieśni Patriotycznej   
 • Agnieszka Skarżyńska "Piosenki - moje drogowskazy"   
 • Spektakl muzyczny "Czy to już znasz kochanie?"   
 • IV liga piłki nożnej: LKS Promień Mońki - Hetman Tykocin   
 • Powiatowe obchody Dnia Seniora w MOKu   
 • XV Biegi Papieskie i IX Memoriał ks. Henryka Mirona   
 • Wystawa Katarzyny Rzepeckiej pt. "Snem malowane"   
 • IV liga piłki nożnej: LKS Promień Mońki - Orlęta Czyżew   
 • "Błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko i ..." koncert chóru   
 • Koncert Kolorowe Duety - Just Me and You"   
 • IV liga piłki nożnej: LKS Promień Mońki - MOSP Białystok
 • Kandydaci do Sejmu z listy PiS: M.Wiśniewski i R.Supiński   
 • Stanisław Michalkiewicz na spotkaniu w Mońkach   
 • Wszystkie skróty filmowe e-Monki   

Podsumowanie XV Biegów Papieskich i IX Memoriału Ks. Henryka Mirona

Minęło kilka dni od chwili rozegrania XV Biegów Papieskich. Emocje opadły. Zweryfikowane zostały już wyniki biegu głównego na dystansie 5km, więc przyszedł czas na podsumowania i podziękowania.

Wydarzenie jakim są Biegi Papieskie przeprowadzono po raz piętnasty a po raz dziewiąty bieg główny na 5 km był biegiem memoriałowym Księdza Henryka Mirona. Organizatorami wydarzenia byli: Pływalnia Powiatowa w Mońkach, Starostwo Powiatowe, Urząd Miejski w Mońkach, a wspierali ich Parafia M.B. Częstochowskiej i Św. Kazimierza, Moniecki Ośrodek Kultury i Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II.

W otwarciu zawodów udział wzięli: Burmistrz Moniek Zbigniew Karwowski, Starosta Błażej Buńkowski, Ksiądz Proboszcz Parafii M.B. Częstochowskiej i Św. Kazimierza Wojciech Wojtach, Wicestarosta Joanna Kitlas, Przewodniczący Rady Powiatu i Dyrektor SP-2 Dariusz Jaworowski, Przewodnicząca Rady Miejskiej Barbara Iwanicka, Sekretarz Powiatu Barbara Maciorowska, zastępca Komendanta Powiatowego Policji Krzysztof Kropiwnicki, Dyrektor MOK Dariusz Gwiazda, Dyrektor SP-1 Alicja Halicka-Pochodowicz, Wicedyrektor SP-1 Wiesława Świsłocka, Sekretarz Nadleśnictwa Knyszyn Rafał Gołębiewski, , sponsorzy imprezy: Tomasz Siemionkowicz (TS Import), Kamila Czerep (Roltrans KWJ Czerep) . Wśród gości mieliśmy też kapitana VII Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego stacjonującej obecnie w Osowcu.

Część artystyczną przy aplauzie publiczności, pod kierunkiem wychowawczyni Agnieszki Sierba przedstawili uczniowie klasy IB Szkoły Podstawowej nr 1. Oni też złożyli kwiaty i znicze pod pomnikiem Jana Pawła II. W tym miejscu serdecznie dziękuję za odwagę zarówno dzieciom i rodzicom, bo udział w uroczystościach podczas tak fatalnej pogody to naprawdę wielkie wyzwanie. Kwiaty i znicze po zakończeniu zawodów zostały też złożone na grobie Księdza Henryka Mirona.

Podczas otwarcia w imieniu wszystkich zebranych głos zabrali Starosta moniecki Błażej Buńkowski oraz Ksiądz Proboszcz Wojciech Wojtach. Biegi rozpoczęły się od wyścigów najmłodszych, następnie rozegrano kategorie młodzieżowe, a po niewielkiej przerwie bieg dorosłych na dystansie 5km. Na mecie na wszystkich uczestników czekały pamiątkowe medale, papieskie kremówki, napoje i darmowe wejściówki na Pływalnię. O ile biegi dzieci i młodzieży ze względu na niesprzyjającą aurę były mniej liczne niż w latach ubiegłych to bieg dorosłych był rekordowy, gdyż do mety dobiegło 125 zawodników w tym 9 z Litwy oraz pięćdziesięciu żołnierzy z VII Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego. Tradycyjnie oprawę muzyczną zapewniła niezastąpiona Siostra Monika.

Wiele emocji jak co roku wzbudziło losowanie nagród pośród wszystkich uczestników. Biegi odbyły się dzięki sporej grupie sponsorów, ale też dzięki wielkiej pracy znacznego grona osób, w tym wielu nauczycieli i uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1. Dziękuję serdecznie Paniom: Agnieszce Sierba, Danucie Godlewskiej, Dorocie Blaszko, Elżbiecie Wilamowskiej, Emilii Gołębiewskiej, Ewie Jabłońskiej i siostrze Małgorzacie oraz Panom Marcinowi Wrutniakowi i Tomaszowi Zdańskiemu. Dziękuję też za wielkie zaangażowanie i pomoc uczennicom tejże szkoły: Mai Świerzbińskiej, Zosi Kulikowskiej i Kai Świerzbińskiej. Dziękuję też uczennicom SP-2 w Mońkach Weronice Łoś i Emilii Dolińskiej. Słowa podziękowania należą się też pracownicom Pływalni dzielnie rozdającym kremówki i pomagającym w biurze zawodów, Alicji Jaworowskiej, Paulinie Bursztyniuk i Monice Wojtach. Wiele pracy i zaangażowania w przeprowadzenie imprezy włożyli pracownicy Monieckiego Ośrodka Kultury na czele z Dyrektorem Dariuszem Gwiazdą i Kierownikiem Marcinem Grygo. Tego dnia oprócz nich udzielali się Grzegorz Kiszło, Bartosz Kobrzyniecki, Sławomir Grabowski i Łukasz Sikorski. Podziękowania należą się również ekipie Państwa Radomskich, która udzieliła wielkiej pomocy przy zorganizowaniu biura wraz z MOK, co przy tak złej pogodzie było naprawdę niesamowitym działaniem. Dziękuję też siostrom ze Zgromadzenia Sióstr Terezjanek. Wielkie słowa uznania i podziękowania należą się moim byłym zawodnikom, którzy już od niemal dziesięciu lat służą swoją pomocą przy przeprowadzaniu wszelakich imprez biegowych. Tym razem niezawodni byli: Paulina Znosko, Wojtek Magnuszewski i Paweł Świerzbiński. Dziękuję Panu Mariuszowi Oszczapińskiemu za przeprowadzenie relacji i niesamowitą liczbę zdjęć. A za zabezpieczenie trasy biegu głównego dziękuję Pani Katarzynie Gwiazda, która zajęła się zorganizowaniem grupy strażaków OSP. Całą imprezę zaś zabezpieczali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mońkach pod dowództwem Słowomira Dziekońskiego i Pawła Bachlińskiego.

Przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych wiele osób korzystało z możliwości ogrzania się przy ognisku zorganizowanym przez Nadleśnictwo Knyszyn. Ogromne podziękowania kieruję też do sponsorów XV Biegów Papieskich. To dzięki Nim i Ich wsparciu impreza może się co roku odbywać. Część z nich była podczas biegów obecna, niektórzy byli z nami duchem. Dziękuję Panu Tomaszowi Siemionkowicz za obecność podczas całej imprezy, ale też za organizację pilotażu zarówno biegów młodzieżowych jak i biegu dorosłych. Słowa uznania za wytrwałość należą się Burmistrzowi Zbigniewowi Karwowskiemu, który był obecny z nami niemal do końca. A naszą imprezę wsparli: Zarząd Powiatu w Mońkach, Gmina Mońki, Urząd Marszałkowski Woj. Podlaskiego, Ludowe Zespoły Sportowe, Budbau Edward Bajkowski, TS Import Tomasz Siemionkowicz, Roltrans KWJ Czerep, Sklep "Pod Gajem" Krzysztof Grygo, Alina i Mirosław Radomscy, Bank Spółdzielczy w Mońkach, Nadleśnictwo Knyszyn, Bank PKO BP Oddział w Mońkach, e-Monki.pl

A teraz o uczestnikach. W biegach dzieci i młodzieży ze względu na pogodę udział był nieco mniejszy niż w latach ubiegłych. Wystartowało nieco ponad 200 osób , w tym spora grupa uczniów spoza Moniek. Wszyscy na mecie otrzymywali wiele nagród, ale poza nimi należy się im wielki szacunek za bieganie w tak niesprzyjających warunkach i podziękowanie, że w sposób sportowy chcieli przypomnieć postacie Papieża Jana Pawła II i honorowego obywatela Moniek Księdza Henryka Mirona.

Rekordowy był udział zawodników w biegu na 5 kilometrów. Do mety dobiegło 125 zawodników.

Wśród pań zwyciężyła wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski Katarzyna Jankowska z Podlasia Białystok przed reprezentantką Polski Anną Bańkowską (Białystok) i Dorotą Siemieniuk (Białystok - Kalinowski Team).

Pierwsza trójka panów to: 1. Andrzej Leończuk (Białystok - Prefbet Sonarol), 2. Marcin Getek (Ełk - Godzina Zero), 3. Grzegorz Markiewicz (Czeremcha - Kalinowski Team).

Najlepszą wśród pań z Moniek była Aneta Bielska a najszybszym panem Mateusz Strzeszewski.

Najlepszymi w kategoriach wiekowych byli:

 • - do lat 20 Diana Purkina (Poberże Litwa) i Titas Bakys (Poberże Litwa)
 • - K-20, M-20 Kinga Jurzec (Białystok) i Andrzej Weber (Białystok)
 • - K-30, M-30 Magdalena Lewicka (Dąbrowa Białostocka) i Krystian Kalinowski (Białystok)
 • - K-40, M-40 Sylwia Czartoryska (Łomża) i Jan Bartoszewicz (Białystok)
 • - K-50, M-50 Beata Baranowska (Sokółka) i Daniel Bochenko (Brzozowa)
 • - K-60, M-60 Terese Bulkieviciute (Wilno Litwa) i Janusz Fiedorczyk (Ełk)
 • - M-70 Zenon Mościcki (Rutki)

Dziękuję serdecznie jeszcze raz wszystkim zaangażowanym w organizację imprezy. Wyniki biegu głównego w załączniku.

Bogdan Sierba Dyrektor Pływalni Powiatowej, organizator biegów.


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2023 © Copyright by e-Monkipl
Wykorzystanie zdjęć i filmów publikowanych w portalu www.e-Monkipl wymaga zgody redakcji portalu!