e-Monki.pl    

Archiwalne artykuły o Mońkach:

katalog firm powiatu monieckiego

Biegali dla JP II


21 października ponownie ulicami: ks. Mieczysława Małynicza, Wiejskiej, Kard. Stefana Wyszyńskiego i Kościelnej duża ilość biegaczy uczestniczyła w XV Biegach Papieskich, IX Memoriale im. ks. Henryka Mirona.

Przy chłodnej, deszczowej i wietrznej pogodzie, impreza rozpoczęła się od przywitania gości i krótkiego przemówienia i odczytania listu gratulacyjnego p. Bogdanowi i Agnieszce Sierba przez Starostę Monieckiego Błażeja Buńkowskiego oraz krótką modlitwą Proboszcza parafii ks. Wojciecha Wojtacha. Tradycją stało się też złożenie kwiatów pod pomnikiem Jana Pawła II, a przede wszystkim występ artystyczny w wykonaniu uczniów SP nr 1 (klasy 1B) pod kierunkiem Agnieszki Sierba.

W tym roku jeszcze przed biegami został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. "Jan Paweł II - w sercu i w pamięci" zorganizowany przez Moniecki Ośrodek Kultury. W konkursie wzięli udział dzieci i młodzież w wieku od 7-15 lat. Konkurs miał na celu przywoływanie wspomnień o niezwykłym sportowcu jakim był Papież Jan Paweł II oraz pobudzenie kreatywności i wyobraźni wśród dzieci i młodzieży szkolnej.
Do konkursu nadesłano 60 prac w czterech kategoriach. Nagrody i wyróżnienia otrzymali:
Kategoria I (I-II klasa): Grzeszczuk Alicja SP Szepietowo, Prończuk Marcin SP 2 Mońki, Zajkowska Luiza MOK Mońki.
Kategoria II (III-IV klasa): Wasilewska Wiktoria SP Szepietowo, Grzegorczyk Julia SP 1 Mońki, Kułak Lidia SP 1 Mońki.
Kategoria III (V-VI): Krajewska Oliwia SP Szepietowo, Samełko Maria SP Szepietowo, Kulesza Laura SP Trzcianne.
Kategoria IV (VII-VIII): Lewkowska Urszula SP. Trzcianne, Sękowski Dominik SP 1 Mońki, Bagińska Kinga SP 2 Mońki.

W tym roku nowością był start żołnierzy stacjonujących w Jednostce w Osowcu oraz ognisko przy którym można było się ogrzać. Na starcie pojawiły się utytułowane nazwiska, które miały za sobą duże sukcesy w świecie i kraju. Wszyscy, którzy pokonali dystans dowolnego biegu otrzymali pamiątkowe medale. Na mecie czekały na wszystkich papieskie kremówki oraz napoje. Ponadto wszyscy uczestnicy wzięli udział w losowaniu nagród rzeczowych.

Organizatorzy i firmy wspierające biegi byli: Zarząd Powiatu w Mońkach, Gmina Mońki, Urząd Marszałkowski Woj. Podlaskiego, Ludowe Zespoły Sportowe, Budbau Edward Bajkowski, TS Import Tomasz Siemionkowicz, Roltrans KWJ Czerep, Sklep „Pod Gajem” Krzysztof Grygo, Alina i Mirosław Radomscy, Bank Spółdzielczy w Mońkach, Nadleśnictwo Knyszyn, Bank PKO BP Oddział w Mońkach, e-Monki.pl

Obejrzyj więcej zdjęć


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2023 © Copyright by e-Monkipl
Wykorzystanie zdjęć i filmów publikowanych w portalu www.e-Monkipl wymaga zgody redakcji portalu!