Preloader Image
<<< wstecz

Biesiada na targowisku


21 maja Burmistrz Moniek zaprosił mieszkańców na I Przegląd Zespołów Ludowych „Biesiada Na Targowisku” oraz Targi Ogrodnicze, której organizatorami byli: Urząd Miejski w Mońkach, Moniecki Ośrodek Kultury, Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.

Targowisko przy ulicy Kolejowej zostało udostępnione już w listopadzie, jednak w dniu dzisiejszym oficjalnie podziękowano osobom i instytucjom, które przysłużyły się do powstania inwestycji, wartej 1.5 mln złotych.

Na oficjalne otwarciu obiektu przybyli: Ministra Adam Andruszkiewicz, Poseł na Sejm RP, Dariusz Piontkowski - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki, Poseł na Sejm RP, Jadwiga Zabielska - Radna Województwa Podlaskiego, Bogusława Szczerbińska - Wicewojewoda Województwa Podlaskiego, Radosław Niewiński - Naczelnik Urzędu Skarbowego w Mońkach, Radni Miejscy i Powiatowi, Dyrektorzy i wykonawcy.

Dzień targowy to również rodzinne wydarzenie dla okolicznych mieszkańców. Niedzielny czas umilało aż trzynaście wykonawców, reprezentujących muzykę ludową. A na scenie jeszcze przed biesiadą zobaczyliśmy występ zespołu VOC działający przy Monieckim Ośrodku Kultury, usłyszeliśmy też: zespół Wrzosy, Wiesława Popowskiego, Eulalię Sebunia, zespół Tęcza, zespół Kądzielnica, Stanisława Motybela z wnuczką,, Kompanię Męską, zespół Kryniczanki, Katarzynę Gieńko, kapelę Eugeniusza Głódzia, duet Marią i Leszek, zespół Trzaciannianki. Imprezę prowadził Tadeusz Skutnik.

Targi były idealną okazją do wiosennych zakupów ogrodniczych i sadowniczych na najbliższy sezon. Była możliwość zapoznania się z ofertami wielu wystawców, porównania cen i jakości produktów przez nich oferowanych oraz odmian roślin. Podczas targów najwięcej było stoisk z kwiatami, drzewkami ozdobnymi, rękodziełem, ceramiką, serami, kiszonkami, wędlinami, sokami, nalewkami, narzędziami ogrodniczymi, ciągnikami, kosiarkami, itp.

Obejrzyj więcej zdjęć


<<< wstecz