e-Monki.pl    
 katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Dzień Strażaka


4 maja jest Dniem Strażaka, świętem funkcjonariuszy i pracowników Państwowej Straży Pożarnej oraz druhów Ochotniczych Straży Pożarnych. Obchody rozpoczęły się mszą św. w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Kazimierza w Mońkach. Następnie na placu przed Komendy został złożył meldunek, po czym dokonano przeglądu pododdziałów pożarniczych i podniesienia flagi państwowej na maszt.

Swoją obecnością zaszczycili między innymi: Dariusz Piontkowski - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki, Poseł na Sejm RP, Jadwiga Zabielska - Radna Województwa Podlaskiego, Nadbrygadier Sebastian Zdanowicz - Podlaski Komendant Wojewódzki PSP, Dh Andrzej Koc - Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP, ks. Mł. Bryg. Wojciech Ejsmont - kapelan PSP PSP Woj. Podl., Starosta Moniecki Błażej Buńkowski i Wicestarosta Powiatu Monieckiego Joanna Kitlas, Burmistrz Moniek, Wójtowie gmin powiatu monieckiego, Dyrektorzy oraz byli komendanci i pracownicy naszej jednostki PSP.

W swoim wystąpieniach najważniejsze osoby podkreślały jak wielką i ważną rolę pełnią strażacy, dziękowały wszystkim tym, którzy dbają o bezpieczeństwo mieszkańców, za służbę i pracę, za dotychczasową współpracę i wniesiony wkład w rozwój ochrony przeciwpożarowej na terenie powiatu, składając życzenia strażakom z okazji ich święta.

Podczas uroczystości wręczono odznaczenia państwowe i resortowe, awanse na wyższe stopnie służbowe oraz nagrody i wyróżnienia. Oprawy dodały przybyłe na miejsce liczne poczty sztandarowe. Wszystkim odznaczonym, awansowanym oraz wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

Obejrzyj więcej zdjęć


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2023 © Copyright by e-Monkipl
Wykorzystanie zdjęć i filmów publikowanych w portalu www.e-Monkipl wymaga zgody redakcji portalu!