e-Monki.pl    
 katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Obchody uchwalenia Konstytucji


Święto 3 Maja obchodzone jest we wszystkich miejscowościach naszego kraju. Również w Mońkach przewidziano obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Obchody rozpoczęły się od mszy świętej w kościele Św. Brata Alberta Chmielowskiego. Z tego miejsca poczty sztandarowe wraz z władzami lokalnymi przemaszerowały pod dwa monieckie pomniki pamięci by złożyć kwiaty.

Burmistrz Moniek Zbigniew Karwowski przypomniał przybyłym, co to jest konstytucja i czego dotyczy, zaś przez Dariusza Gwiazda - Dyrektora MOK został odczytany list Marszałka Województwa Podlaskiego – Macieja Kosickiego skierowanym do mieszkańców Moniek. Nie mogło też zabrakną pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołu ludowego "Wrzosy".

Konstytucja 3 Maja była pierwszą w Europie, a drugą po konstytucji Stanów Zjednoczonych spisaną ustawą zasadniczą na świecie. Ustawa Rządowa z 3 maja 1791 r. stanowiła zwieńczenie reform Rzeczpospolitej podjętych w okresie obrad Sejmu Czteroletniego (1788-1792).

Obejrzyj więcej zdjęć


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2023 © Copyright by e-Monkipl
Wykorzystanie zdjęć i filmów publikowanych w portalu www.e-Monkipl wymaga zgody redakcji portalu!