e-Monki.pl    
 katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Pół wieku razem


Złote gody, czyli 50 lat wspólnego pożycia małżeńskiego, to jubileusz szczególny. Dodatkowego prestiżu może mu dodać medal prezydencki za długoletnie pożycie małżeńskie. Dzisiejsze obchody były tak naprawdę zeszłorocznymi, gdyż USC na czas, nie otrzymał okolicznościowych medali.

Po południowej mszy świętej w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej, w Mediatece, rozpoczęła się uroczystość Złotych Godów, gdzie wręczano medale za długoletnie pożycie małżeńskie - przyznane postanowieniem z dnia 21 stycznia 2023 roku przez Prezydenta Rzeczypospolitej Andrzeja Dudę.

Dużo ciepłych słów do jubilatów płynęło od Burmistrza Moniek Zbigniewa Karwowskiego, Przewodniczącej Rady Miejskiej w Mońkach Barbary Iwanickiej. Proboszcza Parafii ks. Dziekana Wojciecha Wojtacha i Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Małgorzaty Jabłońskiej.

Jubilaci otrzymali okolicznościowe odznaczenia, dyplomy, kwiaty i bombonierki. W tym roku jubilatom zaprezentował się duet ze Szkoły Muzycznej w Mońkach: Katarzyna Prusiel na skrzypcach i Urszula Magnuszewska na fortepianie, a także niezastąpiony zespół folklorystyczny "Wrzosy" pod kierunkiem Eulalii Sebunia. Jak co roku wzniesiono kieliszek szampana i wspólnie odśpiewać "sto lat".

Tegoroczni jubilaci:
- Amonowiczowie Wiesława i Stanisław
- Biędziowie Jadwiga i Wiesław
- Dyszkiewiczowie Halina i Jan
- Dziekońscy Wiesława i Edward
- Grądzcy Teresa i Jarosław
- Karwowscy Idalia i Władysław
- Pukszta Elżbieta i Antoni
- Rafałko Maria i Antoni
- Sak Stanisława i Alfons
- Sokołowscy Danuta i Władysław
- Sosnowcy Marianna i Ryszard
- Szaciłowscy Henryka i Bolesław
- Świerzbińscy Danuta i Antoni
- Świerzbińscy Irena i Kazimierz
- Wiszowaci Jadwiga i Jan

Obejrzyj więcej zdjęć


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2023 © Copyright by e-Monkipl
Wykorzystanie zdjęć i filmów publikowanych w portalu www.e-Monkipl wymaga zgody redakcji portalu!