e-Monki.pl    
 katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Bezpieczeństwo po feriach


Zimowa lekcja bezpieczeństwa w monieckiej komendzie

Mija ostatni tydzień ferii zimowych w województwie podlaskim. Aby ten czas był bezpieczny mundurowi stale przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa związanych z zimowym wypoczynkiem. Wczoraj monieccy policjanci zaprosili do komendy dzieci wypoczywające w miejscu zamieszkania. Uczestniczyły one w nietypowej lekcji bezpieczeństwa. Zwiedzali komendę, poznawali pracę funkcjonariuszy oraz uczyli się pierwszej pomocy.

Mija ostatni tydzień Ferii Zimowych w województwie podlaskim. Aby ten czas był bezpieczny mundurowi stale przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa związanych z zimowym wypoczynkiem, uczą właściwych zachowań. Wczoraj monieccy policjanci zaprosili do komendy dzieci wypoczywające w miejscu zamieszkania. Uczestniczyły one w nietypowej lekcji bezpieczeństwa. Zwiedzali komendę, poznawali pracę funkcjonariuszy oraz uczyli się pierwszej pomocy. W trakcie spotkania policjanci zachęcali do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym pn. "Śnieżny Dekalog".

Dzieci odwiedziły między innymi stanowisko kierowania, pomieszczenia dla osób zatrzymanych. W sali, gdzie odbywają się codzienne odprawy służbowe funkcjonariuszy, policjanci zorganizowali młodym słuchaczom pogadankę na temat bezpieczeństwa w drodze do szkoły. Odpowiadali także na pytania dotyczące ich codziennej służby. Największe emocje wśród dzieci wzbudziła możliwość obejrzenia policyjnego radiowozu oraz elementów umundurowania. Na zakończenie wszyscy uczestnicy mogli przećwiczyć pierwszą pomoc na fantomach.








Ferie zimowe dobiegają końca - pamiętajmy o bezpieczeństwie na drodze

W województwie podlaskim ferie zimowe dobiegają końca Przed nami ostatni weekend, kiedy dzieci i młodzież mogą się cieszyć wolnym czasem. Z wypoczynku zimowego będą wracały nie tylko dzieci i młodzież, ale też całe rodziny. Dlatego na terenie całego powiatu monieckiego, funkcjonariusze czuwają nad bezpieczeństwem podróżujących.

Ferie zimowe dobiegają końca, w związku z tym policjanci spodziewają się większego ruchu na drogach. Z wypoczynku zimowego będą wracały nie tylko dzieci i młodzież, ale też całe rodziny. Dlatego na terenie całego powiatu monieckiego, funkcjonariusze czuwają nad bezpieczeństwem podróżujących. W trakcie prowadzonych kontroli drogowych, policjanci sprawdzają między innymi dokumenty, sposób przewożenia osób i ładunku oraz stan trzeźwości kierowców. Ponadto, funkcjonariusze zwrócą uwagę na stan techniczny pojazdów. Głównym i najważniejszym celem prowadzonych działań jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim poruszającym się po drogach naszego powiatu.

Monieccy policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozsądek i rozwagę podczas podróży. Bądźmy ostrożni na drodze, aby każdy wrócił bezpiecznie do domu.




Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2023 © Copyright by e-Monkipl
Wykorzystanie zdjęć i filmów publikowanych w portalu www.e-Monkipl wymaga zgody redakcji portalu!