• Listy o rocznicy Konstytucji 3 Maja
  • XXI Wiosenne Biegi Uliczne - różne grupy wiekowe

LKS Promień Mońki - Warmia Grajewo   1:1   (1:0)

LKS Promień Mońki przed własną publicznością podejmował wyżej notowany zespół z Grajewa.

Pierwsza połowa układała się pomyślnie dla naszego zespołu. Już w 9 minucie meczu sędzia, po uderzeniu piłki w rękę, podyktował rzut karny, który został zamieniony na bramkę dla Promienia, a strzelcem był Damian Purta. Goście w werwie zaatakowali i po strzale głową piłkarza gości, nasz bramkach miał problem ze złapaniem piłki. W 20 minucie piłkarz Warmii z jedenastu metrów strzela w światło bramki lecz nasz bramkarz pięknie obronił. Mecz bardzo wyrównany i obie drużyn popisywały się składnymi akcjami.

W 12 minucie drugiej połowy Promień mógł podwyższyć wynik meczu. Akcja lewą stroną, dośrodkowanie, piłka trafia do Odyjewskiego, ten głową strzela lecz piłka trafia w poprzeczkę. Chwilę później ładnym strzałem technicznym w okienko, popisuje się Stachurski i ponownie bramkarz gości zdołał wybić piłkę. Warmia kontratakuje, akcja z prawej strony, dośrodkowanie i piłkarz gości strzela głową ale piłka przeleciała tuż nad poprzeczką. Dosłownie minut później podanie z prawej strony boiska, piłkarz z Grajewa strzela po ziemi a piłka trafia w słupek. Piłkarze Promienia też nie odpuszczają i w 37 minucie Poliński podaje piłkę do Purty, ten uderza piłkę w światło bramki, ale ponownie bramkarz gości zdołał wybić ją. Ostatnie minuty meczu, goście coraz mocniej cisną i strzelają, a nasz bramkarz ratuje Promień przed utratą bramki. 45 minuta spotkania goście rozpoczynają akcję prawa stroną, podają na jedenastkę, tam piłkarz Warmii z silnym strzałem posyła piłkę w środek bramki - wynik 1 : 1. Po wyrównującej bramce Promień miał jeszcze okazję do zdobycia drugiej bramki, w sytuacji sam na sam nasz piłkarz nie zdołał pokonać bramkarza gości.

Mecz bardzo wyrównany, a na pochwałę zasługują obaj bramkarze.