• Kiermasz dla Nikosia Wasilewskiego - Beata Nietupska
  • Bogdan Bieliński o wystawie "Bitwa Warszawska"
  • Pielgrzymka do Krypna - kościół M.B. Częstochowskiej

LKS Promień Mońki - Orzeł Kolno    (4:1)   1:1

W ostatnim meczu, na własnym boisku, LKS Promień Mońki podejmował niżej notowany zespół Orzeł Kolno.

Już w pierwszej minucie meczu gospodarze przeprowadzili groźną akcję lewą stron, która mogła skutkować bramką, ale już w dwunastej minucie goście w akcji "sam na sam" mogli zdobyć bramkę. W osiemnastej minucie meczu dośrodkowanie z lewej strony na prawą Odyjewski wpada na pole przedbramkowej i zdobywa głową bramkę, jednak ta bramka nie zostaje uznana, gdyż nasz napastnik był na pozycji spalonej. W 32 minucie nasz zawodnik zostaje sfaulowany przez bramkarza na polu karnym i sędzia dyktuje karnego. Jedenastkę wykonuje Damian Purta, którego strzał niemalże broni bramkarz gości, jednak strzał był na tyle silny, że po rękach wpada do brami - Promień prowadzi 1:0. W trzydziestej ósmej minucie sytuacja odwrotna, to goście mają karnego lecz nie wykorzystują, piłkę uderzoną w środek bramki nasz bramkarz z łatwością wybija. W czterdziestej trzeciej minucie spotkania, po szybkiej kontrze, napastnik gości na jedenastce, idealnie otrzymuje podanie i głową kieruje piłkę do siatki - mamy remis i takim wynikiem kończy się pierwsza część meczu.

Pierwsze minuty drugiej części meczu to gra zachowawcza obu zespołów, ale gospodarze częściej przebywają na połowie gości, którzy od czasu do czasu próbują kontraatakować. W dziewiętnastej minucie, po faulu na naszym zawodniku, dyktowany jest rzut wolny. Z odległości dwudziestu metrów piłka kieruje się w światło bramki, zawodnik Orła dotyka piłkę, zmieniając jej tor i piłka wpada do bramki - mamy 2:1. Od tego momentu piłkarze z Kolna przeprowadzają częściej ataki bramkę Promienia, jednak ich zamiary kończyły się przed szesnastką. Po jednej z akcji naszego zespołu ucierpiał bramkarz gości i musiał opuścić boisko, a w jego miejsce pojawił się nowy. W doliczonym czasie akcję przeprowadza Promień, prawą stroną biegnie nasz zawodnik, dośrodkowuje wzdłuż bramki, pija obrońców i bramkarza, a zawodnik gospodarzy kieruje piłkę do bramki - mamy 3:1. Dosłownie minutę później długie podanie przez całe boisko do Patryka Polińskiego, główką przerzuca niedoświadczonego bramkarza i zdobywa czwartą bramkę dla Promienia.

Bramki dla Promienia zdobyli: Poliński - 2, Purta - 1, Chojnowski 1.

Skład LKS Promień Mońki: Norbert Jendruczuk, Damian Purta, Dawid Stachelek, Michał Gryc, Marcin Purta, Łukasz Godlewski, Jarosław Sujeta, Adrian Citko, Patryk Poliński, Jakub Chojnowski, Maciej Odyjewski, Radosław Sienkiewicz, Patryk Pawełko, Mateusz Rafałko, Paweł Gnidziejko. Trenerzy: Dariusz Szklarzewski, Arkadiusz Magnuszewski.