• Miejska Droga Krzyżowa - stacja I
  • XVIII Wiosenne Biegi Uliczne - bieg główny

LKS Promień Mońki - Sparta 1951 Szepietowo   1:0 (3:2)

Nieco wcześniej bo już w czwartek awansem w 29 kolejce IV ligi Promień podejmował zespół Sparty 1951 Szepietowo. Przed tym spotkaniem oba zespoły sąsiadowały w tabeli mając na koncie po 46 pkt. Zapowiadało się więc bardzo ciekawe widowisko.

Od pierwszych minut widać było bardzo dużą mobilizację w zespole Promienia. W 4 min. uderzenie Kulikowskiego broni bramkarz gości. W 13 min. Bondziul uderza tuż obok słupka. W 19 min. zawodnik Sparty uderza z 16 m. ale Jabłoński nie ma problemów z obroną. W 21 min. dwa strzały zawodników Promienia Bondziula i Godlewskiego nie trafiają do bramki. W 23 min. Bondzul będąc w sytuacji sam na sam przegrał pojedynek z bramkarzem. W 36 min. Damian Purta uderzeniem z narożnika pola karnego zdobywa bramkę na 1:0. W pierwszej połowie Promień miał kilka wyśmienitych okazji na zdobycie bramki zawiodła jednak skuteczność. Ta część gry stała na bardzo wysokim jak na IV ligę poziomie, oba zespoły grały szybką techniczną piłkę z bardzo małą liczbą fauli. Obserwujący to spotkanie stwierdzili, że takiej gry na takim poziomie nie pamiętają.

Drugą połowę zdecydowanie lepiej rozpoczął zespół Sparty. W 46 i 49 min. goście zupełnie zaskoczyli gospodarzy zdobywając dwie bramki. W 67 min. bardzo silne uderzenie zawodnika gości obronił Jabłoński. W 73 min. po faulu w polu karnym gości na Polińskim sędzia dyktuje rzut karny. Citko bardzo silnym uderzeniem pod poprzeczkę z "11" doprowadza do remisu. W 82 min. uderzenia Bondziula i Polińskiego świetnie broni bramkarz gości. W 83 i 84 min. bardzo groźne strzały z ok. 30 m. oddają kolejno Bondziul i Citko ale bramkarz Sparty wykazał naprawdę duże umiejętności przenosząc piłkę nad poprzeczką. Goście również groźnie atakowali stwarzając sporo zamieszania w szeregach obrony Promienia. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem w praktycznie ostatniej akcji gospodarzy D.Purta po indywidualnej akcji strzałem z linii pola karnego nie dał żadnych szans na obronę bramkarzowi Sparty i zdobył swoją drugą i co najważniejsze zwycięską bramkę.

Po bardzo dobrym, ciekawym spotkaniu Promień wygrywa ze Spartą 1951 Szepietowo 3:2.