• Bogdan Bieliński w wykładzie o uchwaleniu Konstytucji
  • Monieckie obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja
  • II Memoriał im. Fiedorczuka w tenisie stołowym - otwarcie

LKS Promień Mońki - Orzeł Kolno    1:1

Ostatnia kolejka SALTEX IV ligi miała rozstrzygnąć który zespół opuści szeregi IV ligi i spadnie do Klasy Okręgowej. Trzy drużyny były zagrożone spadkiem: Promień, Orzeł Kolno i Cresovia Siemiatycze. Promieniowi i Cresovii utrzymanie gwarantował remis w swoich meczach.

Spotkanie z Orłem Kolno Promień rozpoczął bardzo ofensywnie i przez kilkanaście minut praktycznie nie schodził z połowy przeciwnika stwarzając sobie kilka wyśmienitych okazji na zdobycie bramki. W 7 min. w świetnej sytuacji znalazł się M.Purta ale bramkarz gości zdołał wyjść zwycięsko z tego pojedynku. W 10 min. strzał Firańczyka minimalnie minął słupek bramki gości. Podobnych sytuacji było jeszcze kilka. W 15 min. w pierwszej akcji przed polem karnym Promienia goście po rzucie wolnym zdobywają bramkę i prowadzą 1:0.Od tego momentu gra się wyrównała i oba zespoły miały okazje na zdobycie bramki. Świetnymi interwencjami popisywali się bramkarze obu drużyn. M.Andraka broni w odstępie kilku minut dwa bardzo groźne strzały zawodników Orła. W 42 min po kolejnej akcji Promienia Klim strzałem z kilku metrów z głowy zdobywa bramkę wyrównującą. Pierwsza połowa kończy się remisem 1:1.

W drugiej połowie Promień przeważał i stwarzał sobie groźne sytuacje pod bramką przeciwnika. Ciekawy i dobry mecz popsuł sędzia, który niezrozumiałymi decyzjami wprowadził dużą nerwowość w obu drużynach. Do końca spotkania Promień atakował ale tak jak i w całym sezonie zawodziła skuteczność pod bramką przeciwnika. Po ciekawym i pełnym emocji meczu Promień zdobywa 1 pkt. na wagę pozostania w IV lidze. Cel jakim było utrzymanie w IV lidze został osiągnięty za co należą się zawodnikom i trenerowi gratulacje.

Promień: Andraka, Magnuszewski, Klim, M.Purta, Stachelek (Gnidziejko), Maciorowski, Pawełko, Poliński, Citko, Firańczyk, D.Purta.

Wiesław Godlewski

Obejrzyj więcej zdjęć

Promień Mońki

Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas