• IV liga piłki nożnej - bramka strzelona ze spalonego
  • Starosta Moniecki Błażej Buńkowski z prośbą do premiera
  • Premier Mateusz Morawiecki z wizytą w Mońkach

LKS Promień - Dąb Dąbrowa Białostocka    (7:0)

W 9 kolejce IV ligi Promień podejmował na własnym boisku Dąb Dąbrowa Białostocka zajmujący po 8 kolejkach 13 miejsce w tabeli.

Pierwsza połowa to dosyć wyrównane spotkanie, goście od początku postawili twarde warunki Promieniowi. Grali bardzo zdecydowanie chociaż nie przekładało się to na sytuacje bramkowe. Promień jednak częściej gościł w polu karnym przeciwnika. W 22 min. w jednej z akcji Promienia faulowany w polu karnym został D.Purta i sędzia zdecydowanie wskazał na "11". Niestety strzał z rzutu karnego Chojnowskiego obronił bramkarz gości. W 27 min. Promień miał znakomitą sytuację na zdobycie bramki ale zmierzająca do bramki piłka trafiła w nogę obrońcy gości. W 32 min. po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Stachelek z głowy uderzył nad poprzeczką. Wreszcie w 39 min. D.Purta po przejęciu piłki przed polem karnym minął obrońcę i skutecznym strzałem przy krótkim słupku pokonał bramkarza gości. W 43 min. po dokładnym podaniu Polińskiego skutecznym strzałem popisał się Pawełko zdobywając drugą bramkę. I wynikiem 2:0 kończy się pierwsza połowa.

Druga połowa to już pokaz skuteczności i kilku bardzo ładnych akcji Promienia po których padały bramki. W 61 min. po prostopadłym podaniu piłki przez Bondziula Odyjewski w sytuacji sam na sam zdobywa 3 bramkę dla gospodarzy. W 64 min. Poliński zagrywa do Bondziula, który pokonuje bramkarza gości i Promień prowadzi 4:0. w 65 min. nastąpiła zmiana w bramce Promienia. Boisko opuścił Jendruczek a w jego miejsce wszedł bardzo utalentowany młody bramkarz Radosław Sienkiewicz. Był to jego debiut w bramce Promienia w IV lidze. Mam przeczucie że Promień będzie miał w przyszłości duży pożytek z tego chłopaka. W 73 min. Bondziul zagrywa do D.Purty, który zdobywa 5 bramkę dla gospodarzy. W 81 min. 6 bramkę po podaniu Citki zdobył Bondziul. W 90 min. tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego 7 bramkę po indywidualnej akcji zdobył Poliński. Sytuacji bramkowych w II połowie było więcej ale wynik i zwycięstwo bardzo cieszy. Goście w całym spotkaniu nie stworzyli praktycznie żadnej sytuacji bramkowej.

Promień po 9 kolejkach nadal zajmuje 3 pozycję w tabeli.Kolejnym rywalem w meczu wyjazdowym będzie zespół ŁKS 1926 Łomża.

Promień: Jendruczek, D.Purta, Stachelek, Sujeta, M.Purta, Klim, Godlewski, Chojnowski, Poliński, Pawełko, Chrzanowski. Na zmiany wchodzili: Sienkiewicz,Odyjewski, Citko, Bondziul, Rafałko.