e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Monieckie Baśnie w Hiszpanii


W dnia 11-13 marca w Walencji (Hiszpania) odbyła się IX konferencja ISKO pod hasłem „Nowe perspektywy organizacji i rozpowszechniania wiedzy”. Jedną z czterech przedstawicieli województwa podlaskiego była Barbara Kurprel z Moniek.

Barbara Kuprel z Biblioteki Publicznej w Mońkach Oddziału dla Dzieci wystąpiła z prezentacją „Wiersze dzieciństwa, jako droga ku poznawaniu i umiłowaniu własnego regionu: na przykładzie współpracy poetów z Biblioteką Publiczną w Mońkach”.

Referat był ściśle związany z trzema warsztatowymi prezentacjami przygotowanymi przez Barbarę Kuprel:

  • Prezentacją multimedialną procesu wspólnego tworzenia książki „Monieckie baśnie” napisanej przez Franciszka Kobryńczuka, wydanej przez BP w Mońkach, autora-poetę oraz dzieci - ilustratorów – najpierw interaktywnie w Internecie, a potem opublikowanej w drukowanej postaci. Misją tych wierszy jest pobudzenie u dzieci poczucia tożsamości lokalnej i przynależności do „małej ojczyzny”, miłości do niej oraz troski o nią.

  • Pokazem warsztatowego filmu DVD (przygotowanego na potrzeby konferencji ISKO przez Bibliotekę Publiczną w Mońkach). Jest to fragment uroczystości promującej książkę „Monieckie baśnie”, zorganizowanej przez Bibliotekę Publiczną w Mońkach w 2005 roku, z inscenizacją wybranych wierszy Franciszka Kobryńczuka w wykonaniu monieckich dzieci.

  • Prezentacją osobistej strony www poety F. Kobryńczuka (www.fk-wiersze.webpark.pl/poeta.html). Redaktorem technicznym i merytorycznym tej strony jest właśnie Barbara Kuprel.

  • Prezentacją osobistej strony www poetki Z. Olek-Redlarskiej (www.zofiaredlarska.webpark.pl/). Autorką tekstu na stronie jest poetka, zaś architekturą informacji zajmuje się Barbara Kuprel.

  • Ponadto, dla uczestników konferencji przygotowane były materiały promocyjno-informacyjne:

    -tomik poetycki „Monieckie baśnie w wyborze” autorstwa Franciszka Kobryńczuka wydany w 2009 roku przez Bibliotekę Publiczną w Mońkach w języku polskim oraz w przekładzie na język hiszpański.

    -tomik „Mońki i ja” wydany w 2006 roku przez Bibliotekę Publiczną w Mońkach. Zawiera on wiersze nagrodzone w konkursie poetyckim dla gimnazjalistów. Tomik powstał dzięki współpracy Oddziału z poetami: Franciszkiem Kobryńczukiem oraz Zofią Olek-Redlarską, którzy ocenili wiersze i pomogli wybrać najlepsze utwory, spośród tekstów poetyckich nadesłanych na konkurs.Udział kierownika Oddziału w kongresie oraz przygotowanie materiałów zostało sfinansowane z budżetu Urzędu Miejskiego w Mońkach.

Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2022 © Copyright by e-Monkipl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monkipl wymaga zgody redakcji portalu!