e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Podsumowanie rządów PO – PSL w Mońkach


8 grudnia (poniedziałek) w sali Monieckiego Ośrodka Kultury odbyło się spotkanie mieszkańców powiatu monieckiego z posłem na Sejm RP Józefem Klimem (PO), oraz radnym sejmiku wojewódzkiego z naszego okręgu Zdzisławem Jabłońskim (PO). Spotkanie poprowadził przewodniczący Powiatowego Koła PO Arkadiusz Studniarek, oraz zastępca przewodniczącego Krzysztof Falkowski.

W spotkaniu udział wzięło ponad 50 osób w tym: starosta moniecki, burmistrzowie, wójtowie, przewodniczący rad, radni, oraz zainteresowani mieszkańcy m.in. z Moniek, Knyszyna, Goniądza, Jaświł, Jasionówki, Krypna.

Głównym tematem spotkania było podsumowanie roku rządów koalicji PO – PSL w kraju, oraz omówienie udanych i nieudanych przedsięwzięć w powiecie, oraz poszczególnych gminach. W pierwszej części zebrania poseł Józef Klim przybliżył zebranym zamierzenia i stan realizacji najważniejszych ustaw rządowych, natomiast radny sejmiku Zdzisław Jabłoński omówił możliwości pozyskiwania środków finansowych z Urzędu Marszałkowskiego w najbliższym czasie. O wiele dłuższa była druga część spotkania, w której dyskutowano, zadawano pytania, nierzadko trudne zaproszonym gościom.

Poruszono m.in. sprawę finansowania dróg lokalnych, wodociągów, kanalizacji, służby zdrowia, oraz wielu innych spraw trapiących lokalną społeczność. Co prawda do poszczególnych gmin w powiecie monieckim w ostatnim roku wpłynęło lub wpłynie ok. 8 mln złotych, co się nie zdarzyło za poprzednich rządów, ale jak się okazało nie jest to kwota mogąca zadowolić ich włodarzy, biorąc pod uwagę ambitne plany i zamierzenia inwestycyjne.

Podobne spotkanie planowane jest w styczniu, kiedy zapadną pierwsze decyzje w sprawie planowanych inwestycji na najbliższy rok. Zaproszeni goście zapewnili, że będą służyli pomocą w każdej sprawie, z jaką do nich się zwrócą samorządowcy oraz zwykli mieszkańcy. Mamy też wielką nadzieję i przekonanie, że do gmin powiatu monieckiego w przyszłym roku wpłyną większe sumy pieniędzy na ich rozwój, niż te z kończącego się 2008 roku.Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2022 © Copyright by e-Monkipl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monkipl wymaga zgody redakcji portalu!