e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Wiklina i biznes


W związku z realizacją Projektu: „Smak tradycji” – nowe horyzonty rozwoju obszarów wiejskich dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VI. Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działanie 6.3 Inicjatywy lokalne na rzecz podnoszenia poziomu aktywności zawodowej na obszarach wiejskich, Fundacja Na Rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego zorganizowała pierwsze warsztaty szkoleniowe z wikliniarstwa, które odbyły się 26-27 listopada w Wiejskim Domu Kultury w Dolistowie Starym.

Warsztaty poprowadził Pan Zygmunt Skubich ze wsi Budne gm. Goniądz. Pan Skubich jest jedynym wikliniarzem w naszym powiecie. Jest samoukiem i ma w swoim asortymencie ok. 50 różnych plecionek z wyplecioną armatą włącznie. W warsztatach udział wzięło kilkanaście osób z gminy Jaświły, Goniadz i Mońki. Następne warsztaty odbędą się w drugiej połowie grudnia w Mońkach, a dotyczyć będą sztuki rzeźbiarskiej.


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2022 © Copyright by e-Monkipl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monkipl wymaga zgody redakcji portalu!