e-Monki.pl    

Archiwalne artykuły o Mońkach:

katalog firm powiatu monieckiego

Palmy, pisanki, pająki


W Niedzielę Palmową odbył się XXVII Wojewódzki Przegląd Zdobnictwa Obrzędowego Cyklu Wiosennego i Świąt Wielkanocnych, w którym przyznawano nagrody i wyróżnienia.

Swoją obecnością, po przerwie wywołanej pandemią, zaszczycili: Krystyna Kunicka z Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku, Agnieszka Jakubicz Kierownik wydziału Kultury Ludowej Podlaskiego Instytutu Kultury, Barbara Iwanicka Przewodnicząca Rady Miejskiej w Mońkach oraz Dyrektor MOK Dariusz Gwiazda.

Spotkanie rozpoczęło się od występu zespołu „Wrzosy” oraz od wykonania Konopielki.

Komisja w sześcioosobowym składzie oceniła 167 zestawów prac, 150 autorów (pisanki, palnym, kwiaty, wycinanki). Dokonała wstępnej selekcji odrzucając niespełniające warunki konkursu lub podstawowych kryteriów plastycznych zalecając nie eksponowania na wystawie pokonkursowej online. Pozostałe prace poddano szczegółowej ocenie.

Listę osób z nagrodami i wyróżnieniami w poszczególnych kategoriach wiekowych i dyscyplinach twórczych takich jak: pisanki, palmy, wycinanki, pająki, kwiaty, można zobaczyć na stronie internetowej Monieckiego Ośrodka Kultury www.kulturamonki.pl.

Fundatorami nagród i sponsorami imprezy byli: Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku, Urząd Miejski w Mońkach, Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej w Wasilkowie.

Obejrzyj więcej zdjęć


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2023 © Copyright by e-Monkipl
Wykorzystanie zdjęć i filmów publikowanych w portalu www.e-Monkipl wymaga zgody redakcji portalu!