Preloader Image
e-Monki
<<< wstecz

Poseł z wizytą


W czwartek 23 marca, z wizytą poselską w Mońkach, pojawił się poseł Robert Winnicki, Prezes partii Ruch Narodowy i jeden z liderów Konfederacji, towarzyszyli mu Rafał Heliasz oraz Karol Czostków - lokalny lider Ruchu Narodowego. Panowie zanim odbyła się konferencja prasowa odwiedzili Burmistrza Moniek oraz Starostę Monieckiego.

Poseł Robert Winnicki podczas konferencji stwierdził, że „Rząd PiSu zdradził rolników, rząd PiSu pozwolił na to, żeby Polskę zalewało zboże z Ukrainy, zboże niskiej jakości, zboże często nienadające się do spożycia, na czym cierpią polscy rolnicy!

Nikt nie panuje nad ilością i jakością importowanego ukraińskiego zboża. Miliony ton ukraińskiego ziarna wjechało do Polski w 2022 r., co więcej część jako zboże technicznie, które nie podlegało żadnej kontroli!

Zboże, którego miejscem docelowym jest Polska, ma podlegać ścisłym kontrolom odpowiednich służb, ale czy polskie inspekcje (sanitarna, weterynaryjna, nasiennictwa) mają odpowiednie kadry do takiej kontroli?

To politycy PiS są w dużej mierze odpowiedzialni za prawdziwą tragedię na rynku zbożowym! Na nadmierny import z Ukrainy akurat rząd miał wpływ i mógł zapobiec tej dramatycznej sytuacji rolników, podmiotów skupujących, a za chwilę się okaże, że całemu otoczeniu biznesowemu polskiego rolnictwa.”

<<< wstecz