Preloader Image
e-Monki
<<< wstecz

Wiosenny Challenge


Wiosenny challenge – 1 Dzień Wiosny na wesoło z mundurem

Pierwszy Dzień Wiosny monieccy policjanci przywitali na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Mońkach. Wspólnie z uczniami, kadrą pedagogiczną oraz innymi służbami spędzili czas na wspólnej zabawie. "Wiosenny Challenge" to świetna okazja do alternatywnego sposobu spędzenia "Dnia Wagarowicza" polegającego na aktywnej rywalizacji oraz ciekawym przedstawieniu treści profilaktycznych.

21 marca obchodzony jest pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, nazywany "Dniem Wagarowicza". Ten dzień często bywa przez młodzież hucznie obchodzony, nie zawsze zgodnie z prawem i zasadami zdrowego rozsądku. Z tego też powodu monieccy profilaktycy postanowili wspólnie z kadrą pedagogiczną Szkoły Podstawowej nr 2 w Mońkach zorganizować w tym dniu "Wiosenny Challenge".

Do wspólnej zabawy zaangażowali także straż pożarną, SANEPID, KRUS, Nadleśnictwo Knyszyn, Biebrzański Park Narodowy i Moniecki Ośrodek Kultury. Drużyny rywalizowały w konkurencjach o charakterze zręcznościowym, sportowym. Musiały wykazać się także wiedzą na temat przyrody, zdrowego trybu życia, historii Moniek i Szkoły Podstawowej nr 2 Mońkach. Uczniowie mogli przebrać się w mundur Policjanta, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie przy fotościance lub z Łosiem - maskotką Biebrzańskiego Parku Narodowego, przećwiczyć pierwszą pomoc przedmedyczną.

Celem wspólnej zabawy było pokazanie, że Dzień Wagarowicza można spędzić bezpiecznie i wesoło, a przede wszystkim nie wchodząc w konflikt z prawem. Zwieńczeniem "Wiosennego Challengu" był wspólny taniec – belgijka. Z kolei sponsorom dziękujemy za poczęstunek. Teraz czekamy na ciepłe, słoneczne dni.

Tekst: monki.policja.gov.pl

Obejrzyj więcej zdjęć


<<< wstecz