Preloader Image
e-Monki
<<< wstecz

Promocja książki dwóch autorów


22 października mieszkańcy Moniek mogli spotkać się z pisarzem i publicystą Stanisławem Michalkiewiczem oraz pisarzem Tomaszem Cukiernik.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Karola Czostków z Ruchu Narodowego. Głównym celem było przedstawienie biografii Stanisława Michalkiewicza napisanej przez Tomasza Cukiernika.

W książce „Michalkiewicz bibliografia” Tomasz Cukiernik pokazuje Michalkiewicza takiego, jakim naprawdę jest, sięgając zarówno po opinie jego zwolenników, jak też zagorzałych krytyków i wrogów. W świetle tych opinii bohater książki jawi się jako jeden z nielicznych komentatorów polskiego życia, który do końca pozostał całkowicie niezależny. Jak wspomniał autor książki - powstała ona po rozmowach ze 120 znajomymi Michalkiewicza i nie brakuje w niej ostrych słów i dosadnych sformułowań.

Stanisław Michalkiewicz kandydował z ramienia Unii Polityki Realnej do Sejmu w kampaniach parlamentarnych w latach 1991, 1993 i 1997, jednak bez powodzenia. W roku 1992 uzyskał z rąk Marszałka Sejmu nominację na sędziego Trybunału Stanu, którym był aż do rozwiązania Sejmu w roku 1993. W roku 1991 opracował projekt „małej konstytucji”, wydatnie zwiększający uprawnienia prezydenta i próbował, acz bez większego powodzenia, zainteresować nim ówczesnego prezydenta RP Lecha Wałęsę. Jest jednym z wybitniejszych żyjących polskich publicystów.


<<< wstecz