e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Dla bezpieczeństwa


Wspólne inwestycje w poprawę bezpieczeństwa ruchu pieszych na terenie powiatu monieckiego.

Powiat Moniecki wspólnie z gminami Mońki, Trzcianne i Goniądz, realizuje inwestycje związane z poprawą bezpieczeństwa ruchu pieszych w obrębie dróg powiatowych.

Jak podkreślają samorządowcy; inwestycje te lokalizowane są w miejscach o największym oddziaływaniu na ruch pieszy i mają na celu zapewnienie możliwie największej poprawy bezpieczeństwa dla uczestników ruchu drogowego.

Obecnie trwają zaawansowane prace związane z przebudową skrzyżowań w obrębie ul. Tysiąclecia w Mońkach, ul. Kościuszki w Goniądzu i wyniesionego przejścia da pieszych w miejscowości Zucielec, gmina Trzcianne.
Głównym wykonawcą inwestycji jest przedsiębiorstwo "UNIDROG" Sp. z o.o. z Grajewa.

„Aktualnie w Mońkach rozpoczęto również prace przygotowawcze związane z budową wyniesionego skrzyżowania wraz z przebudową przejść dla pieszych w obrębie dróg powiatowych nr 2365B ul. Słowackiego z dr. nr 2364B ul. Reja i dr. nr 2371B ul. Aleja Wojska Polskiego, co w połączeniu z aktualnie realizowaną przebudową skrzyżowań w obrębie ul. Tysiąclecia istotnie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa dzieci i młodzieży uczęszczających do szkół i na zajęcia sportowe”- podkreśla Kierownik Wydziału Dróg Starostwa Powiatowego w Mońkach Marcin Bielski.

Starosta Moniecki Błażej Buńkowski - "dzięki bardzo dużemu zaangażowaniu gmin Mońki, Goniądza i Trzciannego możemy wspólnie zmieniać otaczającą nas infrastrukturę i realnie wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa naszych mieszkańców. Łączny koszt prac budowlanych to ponad 5 mln zł. Z czego ponad 2 miliony są wkładem własnym powiatu i gmin, a prawie 3 mln zł są to środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Chcę w tym miejscu serdecznie podziękować Burmistrzowi Moniek, Burmistrzowi Goniądza i Wójtowi Gminy Trzcianne za zaangażowanie i znaczny wkład finansowy, który umożliwił przeprowadzenie tych inwestycji. Nieocenioną pomocą dla naszych samorządów są też środki, jakie pozyskaliśmy za pośrednictwem Wojewody Podlaskiego z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg z działania w zakresie poprawy bezpieczeństwa ruchu pieszych. W czasie trwania prac, co jest niestety nie do uniknięcia, mogą powstać utrudnienia w ruchu pieszym i drogowym, jednak liczymy tu na wyrozumiałość naszych mieszkańców, za co z góry dziękujemy."

Powiat Moniecki do końca roku 2022r planuje zrealizować jeszcze następujące inwestycyjne z zakresu poprawy bezpieczeństwa ruchu pieszych:
- w połowie sierpnia planowana jest budowa wyniesionego przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu drogi pow. nr 2366B ulica Małynicza z dr. pow. nr 2370B ul. Wiejską.
- pod koniec sierpnia- początek września, planowana jest budowa wyniesionego skrzyżowania, wraz z przebudową przejść dla pieszych w obrębie drogi pow. nr 2371B ul. Aleja Wojska Polskiego z drogą gminną ul. Gajową.

Obecnie pracownicy Starostwa Powiatowego w Mońkach ściśle współdziałając z gminami powiatu monieckiego pracują nad przygotowaniem kolejnych inwestycji drogowych, aby w możliwie najefektywniej wykorzystać zewnętrzne źródła wsparcia finansowego, głównie oparte na środkach jakie Polski Rząd przygotował do dyspozycji samorządów i poprawić mocno wyeksploatowaną infrastrukturę drogową.
Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2022 © Copyright by e-Monkipl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monkipl wymaga zgody redakcji portalu!