e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Wieści Senatorskie


Szanowni Państwo

Przekazuje pierwsze wydanie mojej gazetki "Wieści Senatorskie" będącą próbą pokazania w części mojej pracy parlamentarnej, której sednem oprócz stanowienia prawa jest wszelkiego rodzaju pomoc samorządom, przedsiębiorcom, rolnikom, mieszkańcom.

Uruchamiane rządowe programy pozwalają nam wszystkim przetrwać ten trudny okres pandemii koronawirusa sars-cov-2. Wspomnieć w tym miejscu można choćby ostatnie rozdanie w ramach "Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych" gdzie samorządy z terenu Powiatu Monieckiego otrzymały łącznie dofinansowanie zadań inwestycyjnych na ogólną kwotę 57.330.546,28 zł. Czy choćby prowadzone na terenie Województwa Podlaskiego inwestycje infrastrukturalne o znaczeniu nie tylko krajowym, ale również europejskim, tj. zarówno budowa drogi ekspresowej S61 tzw. "Via Baltici", czy drogi ekspresowej S19 tzw. "Via Carpatii" w standardzie jezdni o dwóch pasach ruchu w każdą stronę z rezerwą pod budowę w przyszłości trzeciego pasa. Wsparcie uzyskują również dążenia do uzupełnienia sieci dróg ekspresowych w dwujezdniowym przebiegu trasy Białystok-Augustów, co ma swoje odzwierciedlenie w stanowiskach Podlaskiego Zespołu Parlamentarnego, a rozmowy w tym zakresie prowadzone są z przedstawicielami ministerstwa infrastruktury. Bardzo istotne są również inwestycje w infrastrukturze kolejowej tj. połączenia kolejowe miejscowości z naszego województwa Łomży, Kolna czy Suwałk z budowanym Centralnym Portem Komunikacyjnym, jak również budowa "Rail Baltici" tj. budowa linii kolejowej będącej elementem transeuropejskiego korytarza transportowego, łącząca torem normalnym eEuropę z krajami nadbałtyckimi i Helsinki. Trasa ta stanowi jeden z priorytetowych projektów Sieci Transeuropejskie TEN-T.

Te zadania i inwestycje, to tylko fragment mojej działalności parlamentarnej.

Zapraszam wszystkich do współpracy i kontaktów w moim biurze senatorskim znajdującym się w Łomży przy
ul. Długa 24, które czynne jest codziennie od poniedziałku do środy w godz. 900-1300 i od czwartku do piątku w godz. 1300-1700, jak również w biurze senatorskim w Zambrowie znajdującym się przy ul. Raginisa 6, które czynne jest codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 800-1500 (tel. kom. 730-166-318).

Zachęcam do odwiedzania mojej strony internetowej: www.komorowski.senat.pl

Na Nowy 2022 Rok życzę wszystkim, dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności i spełnienia wszystkich planów
i zamierzeń.

Z wyrazami szacunku Senator RP Marek Adam Komorowski


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2022 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!