e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Paczuszka dla maluszka


"Paczuszka dla maluszka" – wielkie serca przedszkolaków

"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi"
Jan Paweł II


Idea pomocy innym jest bliska naszym przedszkolakom. W tym trudnym dla wszystkich czasie pandemii dzieci z Przedszkola w Mońkach chętnie angażowały się w liczne akcje społeczne i charytatywne, pokazując swoje wielkie serce.

W okresie przedświątecznym nasze przedszkolaki we współpracy z Diakonią Życia Ruchu – Światło – Życie Archidiecezji Białostockiej pierwszy raz włączyły się w bożonarodzeniową akcję "Paczuszka dla maluszka" organizowaną przez Fundację Małych Stópek.

W dniach od 29 listopada do 17 grudnia w naszym przedszkolu zbierano akcesoria niemowlęce oraz kosmetyki dla dzieci i mam, które następnie zostały przekazane do Domu Samotnej Matki w Supraślu oraz Fundacji "Pomóż im" białostockiego hospicjum dla dzieci.

Ilość zebranych rzeczy w ramach tej zbiórki bardzo nas ucieszyła i wzruszyła. Dzieci przynosiły min.: pieluszki, smoczki, nawilżane chusteczki, grzechotki, dziecięce ubranka oraz kosmetyki.

Poprzez tą akcję dzieci rozwinęły empatię, nauczyły się większej wrażliwości na potrzeby i problemy innych ludzi, a przede wszystkim tego, że wspólnie możemy zdziałać więcej! Nie byłyby to możliwe bez ogromnego zaangażowania ze strony rodziców i dzieci. Z góry więc wszystkim dziękujemy za okazana pomoc i wsparcie.

Iwona B., Agnieszka J., Anna B.
Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2022 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!