e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Poznawali kraj


Poznaj Polskę – przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki

"Celem przedsięwzięcia "Poznaj Polskę" jest wsparcie nauczycieli oraz wzbogacenie i uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego. Program to sposób na poznanie naszego dziedzictwa narodowego i kulturowego oraz popularyzację osiągnięć polskiej nauki".

W ramach tego przedsięwzięcia, LO im. C.K. Norwida w ZSOiZ w Mońkach otrzymało środki ( 15 tys. zł.) na "dofinansowanie wyjazdu do znajdujących się w Polsce muzeów, miejsc pamięci, obiektów kultury, instytucji popularyzujących osiągnięcia nauki”.

W dniach 18-20 października 2021 r. 43 uczniów z klas humanistycznych: ( 2B, 3Bp, 3 B oraz 2C ) przebywało na 3-dniowej wycieczce. Miejsca docelowe to: Warszawa (Stare Powązki, X Pawilon Cytadeli Warszawskiej, Starówka, Krakowskie Przedmieście), Częstochowa - Jasna Góra, Kraków (Wawel, Katedra Wawelska, Zbrojownia, Skarbiec, Kościół Mariacki, historyczny zespół miasta). Oświęcim (Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau. Były Niemiecki Nazistowski Obóz Koncentracyjny i Zagłady).

Wycieczka była wspaniała. To był dobrze spożytkowany czas. Mamy świadomość, że nie mielibyśmy tyle radości z wyjazdu, gdyby nie dofinansowanie ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej. Dziękujemy.
Dziękujemy również za wsparcie i wszelką pomoc Starostwu Powiatowemu w Mońkach oraz Dyrektorowi ZSOiZ w Mońkach p. Krzysztofowi Falkowskiemu i pracownikom administracyjnym szkoły.

Organizatorzy: Maria Szorc i Wiesława Magnuszewska
Więcej informacji na fb i stronie szkoły www.zsmonki.pl
Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2021 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!