e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Biegali dla JP II


16 października przy ulicy Ks. Małynicza w Mońkach odbyły się XIII Biegi Papieskie, VII Memoriał im. ks. Henryka Mirona oraz II Ogólnopolski Bieg Księży i ponownie przy zastosowaniu wszelkich ograniczeń i nakazów w celu ograniczania ryzyka transmisji wirusa SARS-CoV-2.

Organizatorami imprezy byli: Pływalnia Powiatowa w Mońkach, Starostwo Powiatowe w Mońkach, Parafia M.B. Częstochowskiej i Św. Kazimierza przy wsparciu Burmistrza Moniek i Monieckiego Ośrodka Kultury.

Impreza rozpoczęła się od przywitania gości i krótkiego przemówienia Proboszcza parafii ks. Wojciecha Wojtacha i Starostę Monieckiego Błażeja Buńkowskiego. Tradycją stało się też złożenie zniczy i kwiatów po pomnikiem Jana Pawła II.

Celem Biegów Papieskich było:
- uczczenie 43 rocznicy rozpoczęcia pontyfikatu papieża Jana Pawła II,
- uczczenie pamięci honorowego obywatela Moniek - Ks. Henryka Mirona,
- przeciwdziałanie uzależnieniom poprzez propagowanie zdrowego stylu życia,
- popularyzacja biegania wśród dzieci i młodzieży, kontynuowanie cyklicznej imprezy biegowej,
- promocja miasta i regionu.

W biegach memoriałowych za trzy pierwsze miejsca nagrody pieniężne, I-300,- II- 200,-. III-100 zł, dodatkowo puchary, dyplomy, medale i nagrody rzeczowe. Nagrody rzeczowe i dyplomy za miejsca IV-VI. W klasyfikacji II Ogólnopolskiego Biegu Księży za miejsca I-VI puchary, statuetki i nagrody rzeczowe. Statuetki za pierwsze miejsca w kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn 20+, 30+, 40+, 50+, 60+, 70+. Wszyscy, którzy pokonali dystans dowolnego biegu otrzymali darmowe jednorazowe wejścia na Pływalnię w dniu biegów i pamiątkowe medale. Na mecie czekały na wszystkich papieskie kremówki oraz napoje. Ponadto wszyscy uczestnicy wzięli udział w losowaniu nagród rzeczowych.

Organizatorzy i firmy wspierające biegi byli: Starostwo Powiatowe w Mońkach, Urząd Miejski w Mońkach, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Pływalnia Powiatowa w Mońkach, Parafia M.B. Częstochowskiej i Św. Kazimierza, BUDBAU Edward Bajkowski, TS IMPORT Tomasz Siemionkowicz, Moniecki Ośrodek Kultury, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Mońkach, Sklep „Pod Gajem” Krzysztof Grygo, Alina i Mirosław Radomscy, Bank PKO BP Oddział w Mońkach, www.e-Monki.pl.

Obejrzyj więcej zdjęć


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2022 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!