e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Cyfrowa gmina


W dniu 28 września 2021 roku z rąk sekretarza stanu ds. cyfryzacji Janusza Cieszyńskiego oraz sekretarza stanu Adama Andruszkiewicza, w ramach programu "Cyfrowa Gmina", burmistrz Moniek Zbigniew Karwowski, otrzymał promesę (obietnicę) w wysokości 443 850 złotych.

"To jest program finansowany ze środków UE i to jest kolejny program, który pokazuje, w jaki sposób rozwiązujemy prawdziwe problemy Polaków właśnie w tym obszarze cyfryzacji" – powiedział podczas konferencji prasowej sekretarz stanu ds. cyfryzacji w Kancelarii Premiera Janusz Cieszyński.

Gminy będą mogły finansować z tych pieniędzy cyfryzację urzędów i podległych im jednostek oraz edukację cyfrową. W ramach „Cyfrowej gminy” ministerstwo zrealizuje także cyberaudyt w każdej gminie w Polsce.
"Zależy nam na tym, żeby samorządy miały pełną swobodę, żeby mogły wybrać to, co im jest najbardziej potrzebne. Dlatego nie przewidujemy żadnych wkładów własnych, żadnych dodatkowych formalności, prosty wniosek i sto procent finansowania z naszej strony" – dodał Cieszyński.

"Jest to program ogólnopolski, który będzie kontynuacją pewnej rewolucji cyfrowej, którą my jako rząd premiera Mateusza Morawieckiego wprowadzamy. W ostatnich latach w Polsce jest obserwowany bardzo gwałtowny wzrost z zakresu informatyzacji państwa. Codziennością Polaków jest to, że załatwiają swoje sprawy urzędowe przez internet" – powiedział sekretarz stanu ds. cyfryzacji w Kancelarii Premiera Adam Andruszkiewicz.Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2022 © Copyright by e-Monkipl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monkipl wymaga zgody redakcji portalu!