e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Mońki Moniki


22 września Fundacja na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego zaprosiła na spotkanie promujące książeczkę edukacyjną dla dzieci.

Spotkanie otworzyła Pani Anna Porębska - Prezes Fundacji, opowiadając o kulisach powstania książeczki. "Mońki Moniki" - książeczka edukacyjna przybliżająca dzieje Moniek została wydana, by w aktywny i atrakcyjny sposób wspierać edukację historyczną i regionalną najmłodszych dzieci. Zawiera ona 16 ilustracji, mających postać kolorowanek i przedstawiających charakterystyczne obiekty w mieście. O wszystkich tych obiektach opowiada Monika - dziewczynka z Moniek.

Następnie Barbara Kuprel - Członek Zarządu Fundacji na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego zaprosiła na scenę Nikolę Kulesza ucz. Klasy VIII c z SP nr 2w Mońkach, która tego wieczoru wcieliła się w "Monikę". Nikola na podstawie slajdów na dużym ekranie odczytała kilka fragmentów książeczki.

Kolejnym punktem spotkania była prezentacja autora i wykonawcy książeczki Mariusza Oszczapińskiego. Uczestnicy spotkania mieli okazję dowiedzieć się o kulisach powstania książeczki oraz o zainteresowaniach i pasjach jej autora.

Spotkanie zakończyło się częścią artystyczną w wykonaniu uczniów ze Szkoły Muzycznej w Mońkach : Emilii Łobacz, Oli Roszkowskiej, Dawida Dembowskiego, Adama Truszkowskiego pod kierunkiem Timura Slavov - muzyka, kompozytora, multiinstrumentalisty oraz nauczyciela gry na gitarze w Szkole Muzycznej I stopnia w Mońkach. Jednym z utworów była "Pieśń golcowa monieckich przedszkolaków". Wiersz napisany przez znanego poetę, profesora Franciszka Kobryńczuka pochodzi z książeczki pod tytułem "Monieckie Baśnie", wydanej w 2005 roku przez Bibliotekę Publiczną w Mońkach.

Książka "Mońki Moniki" zostanie bezpłatnie przekazana: uczniom klas I i klas II z monieckich szkół, nauczycielom wychowania przedszkolnego oraz edukacji wczesnoszkolnej, bibliotekom szkolnym i publicznym z gminy Mońki.

Obejrzyj więcej zdjęć


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2022 © Copyright by e-Monkipl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monkipl wymaga zgody redakcji portalu!