e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Przytulanka najlepsza w Turnieju Wsi


W niedzielę 12 września we wsi Ciesze odbył się kolejny Turniej Wsi gminy Mońki. Trzynasta odsłona imprezy uwieńczyła całoroczny trud pracy rolników i ich rodzin.

Po rocznej przerwie ponownie spotkały się drużyny z poszczególnych wsi by rywalizować w turnieju monieckich wsi. Turniej Wsi odbywa się co roku w innej miejscowości gminy Mońki - prawo do organizacji Święta zdobywa wieś, która w roku poprzednim zwyciężyła w Turnieju Wsi, wygrywając konkurencje związane w różny sposób z pracą na roli.

W imprezie wzięło udział jedenaście sołectw z gminy Mońki i jest adresowana jest do społeczności wiejskiej i mieszkańców miast. Najwięcej emocji wśród przybyłych wzbudziły wymyślone przez organizatorów konkurencje.

Specjalnie do obejrzenia zmagań w turnieju przyjechał Poseł na Sejm Mieczysław Baszko, Starosta Moniecki Błażej Buńkowski, Burmistrz Moniek Zbigniew Karwowski, Wójtowie, radni powiatowi i radni miejscy.

W 2021 roku pierwsze miejsce wywalczyła wieś Przytulanka, drugie miejsce zajęła wieś Ciesze, na trzecim miejscu uplasowała się wieś Konopczyn. Kolejne miejsca zajęły: Kołodzież, Żodzie, Sobieski, Kropiewnica, Czekołdy, Dziękonie, Rybaki i Sikory. Każda z drużyn otrzymała cenne nagrody, za które dziękujemy w ich imieniu sponsorom.

Podobnie jak w latach poprzednich podczas tegorocznego Święta Wsi wystawione były stoiska ze sprzętem rolniczym, namioty ARiMR, KRUS i ODR, banków, gdzie rolnicy mogli uzyskać potrzebne dla nich informacje.

Na scenie usłyszeliśmy zespoły regionalne oraz występ zespołu Orlando, zaś gwiazdą wieczoru był zespół disco polo 4EVER. Imprezę ponownie prowadził Dariusz Gwiazda i Krzysztof Giro.

Obejrzyj więcej zdjęć


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2021 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!