e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Uczczono rocznicę wybuchu powstania


1 sierpnia obchodziliśmy 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. W Mońkach rocznicowe uroczystości odbyły się tradycyjnie przed pomnikiem upamiętniającym żołnierzy AK.

Tuż przed godziną 17-tą na miejscu zebrały się władze samorządowe: Burmistrz Moniek Zbigniew Karwowski, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Mońkach Barbara Iwanicka, Sekretarz Starostwa Powiatowego w Mońkach Barbara Maciorowska. Obecna była również Alicja Halicka-Pochodowicz z Zespołu Szkół w Mońkach, Anna Bielińska z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach, a także przedstawiciele Konfederacji i Młodzieży Wszechpolskiej. Krótki rys historyczny na temat Powstania Warszawskiego przedstawił Bogdan Bieliński - Prezes Monieckiego Towarzystwa Historycznego.

Punktualnie o godzinie "W" zabrzmiały syreny alarmowe, które przypomniały o heroicznej walce o stolicę Polski. Następnie pod pomnikiem złożono i zapalono znicze.

Powstanie Warszawskie wybuchło 77 lat temu. Powstanie było największą akcją zbrojną podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. 1 sierpnia 1944 r. do walki w stolicy Polski przystąpiło ok. 40-50 tys. powstańców.

Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2021 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!