e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Zadziorna baronówna


7.07.2021r. mieliśmy przyjemność spotkać się z autorką książki "Zadziorna baronówna"- Panią Urszulą Gajdowską. Debiutancka powieść naszej krajanki spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem przez czytelników, otrzymała wiele pozytywnych recenzji.

Pani Urszula z domu Mnich pochodzi z Rusak, w Mońkach kończyła szkołę podstawową, a później Studium Agrobiznesu. Pochodzi z domu, w którym czytało się od zawsze. W domu rodziców był punkt biblioteczny naszej placówki. Takie punkty były kiedyś w wielu miejscowościach naszej gminy. Autorka chłonęła również opowieści, jakie słyszała od starszych krewnych, to był Jej zaczarowany świat. W rodzinie nie brakowało "opowiadaczy", ale to Ona pierwsza miała taką możliwość i zaczęła spisywać to, co Jej podsuwała bogata wyobraźnia."Zadziorna baronówna" jest pierwszą książką z cyklu "W dolinie Narwi". Powieść osadzona jest w XIX wieku, ma wątek sensacyjny i romantyczny. Doskonale nadaje się na letnie dni. Można ją kupić w Bibliotece Publicznej lub wypożyczyć, ale mamy tu już kolejkę.

Z niecierpliwością czekamy na kolejny tom.
Wiesława Filipkowska
Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2021 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!